Hızlı Saç Uzatma Yolları

hızlı saç uzatma yolları

Saçlar, bilindiği gibi çevresel etmenler nedeniyle çok hızlı yıpranırlar. Bunun doğal bir sonucu olarak da kırıklar ortaya çıkar. Saçta meydana gelen bu problemi ortadan kaldırmanın en etkili yolu, saçları kestirmekten geçer. Birçok kadın isteyerek saçlarını kestirmese de zaruret nedeniyle saçlar kesilir ve sonrasında şikayetler başlar: “Saçlarım hiç uzamıyor.”

Neredeyse her kadının en az birkaç kez başına gelen bu durum karşısında, hızlı saç uzatma yolları da yok değil elbette. Ancak bir günde sonuca ulaşılmasını sağlayacak bir saç uzatma yöntemi yok. (Postiş, saç kaynağı vb. yöntemleri saymazsak tabi.) Peki nedir bu hızlı saç uzatma yolları?

İşte saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için yapmanız gerekenler:

  1. Saçlarınızı kirden ve yağdan koruyun. Çevredeki kir ve insanın vücut yağı, saçları yıpratır ve güçsüzleştirir. Güçsüzleşen saçların uzaması da oldukça zorlu olacaktır. Bu nedenle, saçlarınızın temizliğine özen gösterin.
  2. Fön makinası kullanırken iki kez düşünün. Fön makinası, yaydığı yüksek ısı nedeniyle saçlardaki suyun buharlaşmasına neden olur. Elbette kuru saçların uzaması da zordur.
  3. Metabolizmanızı hızlandıran ve saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olan güzide içeceği daha fazla tüketin. Elbette sudan bahsediyoruz. Su tüketiminizi artırmanız, hem saçlarınızın nem dengesini korumanıza hem de metabolizmanızın hızlanarak saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.
  4. Protein ve kalsiyum tüketiminizi artırın. Bilindiği üzere, saçlar ölü hücrelerden meydana gelir. Bu nedenle saç ve tırnak kalitesinin artması için protein tüketimine önem vermek gerekir. Kalsiyum da saçların daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  5. Bitkisel maskelerden ve besleyici yağlardan yararlanabilirsiniz. Argan yağı, sinemaki maskesi ve zeytinyağı-yumurta karışımını kullanarak saçlarınızın dolgun ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Elbette bu uygulamalar sayesinde, saçlarınızın da artık daha hızlı uzayacağından emin olabilirsiniz.
  6. Saç diplerine uygulanan kimyasal ürünlerden uzak durun. Saç deriniz tanımadığı bir madde karşısında yorulacak ve yıpranacaktır. Sağlıksız bir saç derisi, saçlarınızın uzamasını da engelleyecektir.

Elbette başka bitkisel maskeler ve yağlar da saç bakımında kullanılabilir. Ancak bu altı maddeyi uygulamanız halinde, kısa bir süre sonra saçlarınız eski uzun haline kavuşacaktır. Eğer sizin de Hatun Güncesi okurlarıyla paylaşmak istediğiniz hızlı saç uzatma yolları varsa; yorum olarak yazabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir