Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarımızı kestirdikten sonra, bazen pişman olup hızla geri uzamasını isteyebiliyoruz. Ya da kısa saç modelini beğenmeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda saçları uzatmanın en hızlı yolunu aramaya başlıyoruz. Peki saçları hızlı uzatmanın yolları neler? Bu yazımızda saçlarınızı uzatacak yöntemlere kısaca değineceğiz. Ancak yazımızın sonunda saçları uzatmanın en hızlı yolunu bulabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden hızlı saç uzatma yöntemleri ne bakalım…

  1. Saçınızın hızlı uzaması için dikkat etmeniz gereken ilk şey beslenmenize önem göstermektir. Saçlarınıza ne kadar bakım kürü, saç maskesi kullansanız da asıl etkiyi sağlıklı beslenerek alacaksınız. Bunun için özellikle sebze, meyve ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Saçınızın hızlı uzaması için özellikle badem, fındık, ceviz gibi kuruyemişlerin tüketilmesi önerilir.
  2. Sağlıklı beslenme demişken suyun önemini atlamayın. Gün içinde 2 2.5 litre su içmek saçınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Metabolizmayı hızlandırarak toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan su saçlarınıza parlaklık ve canlılık verecektir.
  3. Hepinizin bildiği gibi saçınıza fazla işlem uygulamak saçlarınızı yıpratacak, uzamasına engel olacaktır. Bunun için mümkün olduğunca kimyasal işlemlerden ve saç şekillendiricilerden uzak durmanızda fayda var. Saçlarınıza kimyasal işlem ya da ısıtıcı uygulamadan önce saç tipinize uygun bir koruyucu kullanmanız saçlarınızın daha az yıpranmasına yardımcı olacaktır.
  4. Saç tipinize göre haftalık yapacağınız bakımlar, maskeler de saçınızın güçlenmesine ve bu sayede daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Hızlı saç uzatma yöntemleri içinde evde, mutfağınızda her zaman bulunabilecek olan baldan yardım alabilirsiniz. Balla yapılan pratik maskeleri yazımızda bulabilirsiniz.
  5. Saçlarınızın beslenmesi köklerden başladığı için saç derisinin bakımı da saç uzatma konusunda etkili olmaktadır. Saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, bu sayede saç köklerini uyararak daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.
  6. Saçlarınızın nemli olması sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir. Haftada bir ya da 10 günde bir saçlarınıza nem veren bakım uygulamanız hızlı saç uzatma yöntemleri arasındadır. Saç için kullanabileceğiniz en iyi  saç bakım yağları için yazımızı okuyabilirsiniz.
  7. Günümüz koşullarında saçlarınızı her gün yıkamak zorunlu bir hale gelse de bu aslında saçlarınıza çok zarar veren bir uygulama bu. Kimyasal maddeler içeren saç kremlerinin, saç şampuanların fazlası saçınıza zarar verecektir. Aynı zamanda saçınızın uzaması için saçınızın doğal yağı oldukça faydalıdır. En azından evde olduğunuz günlerde saçlarınızı yıkama sıklığını azaltırsanız saçınızın daha kolay uzadığını fark edeceksiniz. Uzmanlara göre haftada 2 ya da 3 kez saçı yıkamak en uygun olanıdır. Saç tipinize ve saçınızın  ihtiyacına göre saçınızın yıkanma sıklığını belirleyebilirsiniz.
  8. Saçınızı yıkadıktan sonra saçta kalan kimyasal artıkları temizleyebilmek için 1e3 oranında elma sirkesi ve suyu karıştırarak (1 birim elma sirkesi, 3 birim su) durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Saçınızda kokusu kalmayacağı gibi saçınızın parlak ve yumuşak olmasına yardımcı olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir