İndirim Alışverişi için Tüyolar

indirim-alisverisi-icin-tuyolar

İndirim alışverişini sevmeyen yoktur herhalde. Sezonda gözünüze kestirdiğiniz yüksek fiyatlı parçaları indirimli almanın tam zamanı. Bunun yanı sıra hemen hemen herkes aynı düşüncede olduğu için oldukça yoğun geçen bir süreç… Hatun güncesi ekibi olarak indirim alışverişi için bir kaç tüyo belirledik, içinden  işinize yarayacak bir kaç tüyo bulabilirsiniz.

İndirim Alışverişi Nasıl Yapılır?

  1. Alışverişe çıkmadan önce yapılacak en iyi şey gardırobunuzda neler var neler yok kontrol etmektir. Kilo aldınız, kilo verdiniz, giymek istemediğiniz kıyafetler var, bunların dışında edinmek istediğiniz parçalar var. Tüm bunları göz önünce bulundurarak ihtiyaçlarınızı belirleyin. Bu sayede hem aklınızda olmayan parçalar alıp daha sonra yaşayacağınız pişmanlıktan kurtulmuş hem de paranızı boş yere harcamamış olursunuz. Tabi ki bütçenizi belirlemek de ilk yapmanız gereken şeylerden biri.
  2. İndirim alışverişi için ilk günleri tercih etmeye çalışın ki indirime giren parçaları rahatlıkla bulabilesiniz. Renk, beden sıkıntısı yaşamadan rahat bir alışveriş yapabilirsiniz. Mağazaların da çok kalabalık olmadığı saatleri tercih ederseniz indirim alışverişi sizin için daha kolay hale gelecektir. Düşünsenize öğle arası mağazaya gidiyorsunuz, hem çok kalabalık hem her yer dağılmış. Dağınıklık sebebiyle aradığınız parçayı bulmanız zorlaşacaktır.
  3. Kalabalıktan bahsetmişken indirim alışverişinin bir diğer dezavantajı kabinlerin sürekli dolu olmasıdır. Buradaki zaman kaybını engellemek için mağaza indirime girmeden önce almak istediğiniz parçaları deneyip bedeni ve rengi  bir yere not alabilirsiniz. İndirim zamanında mağazaya gittiğinizde kabinde kıyafet denemek yerine alıp hemen çıkabilirsiniz.
  4. 3. maddede geçerli olan şeyler internet alışverişi için de geçerli. Mağazaya kadar da kendimi yoramam o dağılmış rafların arasında diyorsanız, bedenini denediğiniz kıyafetler ya da standart parçalar için internet alışverişi güzel bir seçenek olabilir.
  5. İndirim alışverişi esnasında tarzınızla uyumlu olmayan kıyafetler beğenebilirsiniz. Bu çok normal. Burada asıl önemli olan kıyafeti gerçekten beğendiniz mi yoksa fiyatı mı sizi cezbetti? Buna karar vermeniz gerekir. Bir de ufak bir tavsiye eğer tarzınıza uygun olmadığını düşündüğünüz parça gardırobunuzdaki 3 parçayla kombinleyemiyorsanız almayın. Muhtemelen alıp giymeyeceksiniz.

Tüyoları da öğrendiğinize göre şimdi sıra alışverişte. Bol indirimli ve keyifli alışverişler 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir