Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti AmeliyatıHatun Güncesi her ne kadar bir kadın sitesi olsa da son zamanlarda oldukça araştırılan bir konudan bahsetmek istiyoruz. Etrafınızdaki, yakınlarınızdaki erkeklerde görebileceğiniz bu sorun hakkında siz bilgi sahibi olursanız onları da yönlendirebilirsiniz. Öncelikle jinekomasti nedir onu tanımlayalım. Jinekomasti, erkeklerde sıkça rastlanabilen kadınsı biçimde göğüs büyümelerine verilen isimdir. Hastalık sonucunda, erkeklerde göğüsler tıpkı kadınların göğüslerinde olduğu gibi bir büyüklüğe ulaşır. Erkekler için istenmeyen bir durum olan bu rahatsızlık çeşitli operasyonlarla düzeltilebilmektedir. Bu operasyonlardan en bilineni jinekomasti ameliyatı dır. Bu ameliyat sayesinde, göğüsler istenilen ebatlara küçültülür ve hastanın gerek psikolojik gerek sosyal durumunun iyileşmesi sağlanır.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti rahatsızlığının çözümü ameliyatla mümkün olmaktadır. Jinekomasti ameliyatında hastanın göğüslerini küçültmek amacıyla, göğüslerde biriken yağ kitlesi alınır. Yağ kitlesi alındıktan sonra, bölgede tekrar yağlanmanın önüne geçecek tedbirler uygulanır ve ameliyat tamamlanır. Ameliyat tamamlandıktan sonra, hasta mütemadiyen aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedir. Ancak bazı uç durumlarda hastanın, birkaç gün hastanede kalması gerekebilir. Jinekomasti ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. Ameliyata estetik ve plastik cerrahi uzmanları girer.

Jinekomasti Ameliyatından Sonra

  • Jinekomasti ameliyatından sonra, hastalar bir müddet korse kullanmak zorundadırlar.
  • Hastaların, ameliyattan iki gün sonra duş alabilmeleri mümkündür. Ancak bölgenin fiziki etmenlerden korunması gerekmektedir.
  • Ameliyatla ilgili merak edilen konulardan bir diğeri iz kalıp kalmayacağıdır. Ameliyat sonrasında iz kalma ihtimali çok düşük de olsa vardır.
  • Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de bandaj kullanımıdır. Hastanın 3-4 hafta kadar bandaj kullanması gerekmektedir.
  • Hasta kısa sürede iş hayatına dönebilir ancak ağır işlerde çalışan hastaların bir süre riskten uzak kalmaları gerekmektedir.

Jinekomasti Operasyonu Fiyatları

Jinekomasti uygulamasında fiyatlar, hastanın yaşı, göğüs büyüklüğü ve jinekomasti uygulamasında kullanılacak olan tekniğe göre belirlenmektedir. Bu etkenlerin tümü bir estetik cerrahi uzmanı tarafından görülerek ve gerekli muayene yapılarak fiyat verilebilir.

Tüm bunların yanı sıra jinekomasti ameliyatı ndan sonra hastalık tekrar nüksedebilir mi, jinekomasti kimlere tavsiye edilmektedir ve jinekomasti için yaş sınırı var mıdır gibi sorularınızın cevaplarını da yayınlanacak bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir