Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç EkimiKadınların en çok önem verdiği konulardan biri elbetteki saçlardır. Saçımızın güzel olması, sağlıklı olması, parlak ve güçlü olması bizim özgüvenimiz üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir. Maalesef ki kadınlar, yaşları ilerlemeye başladığında ya da herhangi bir rahatsızlık sonucunda saçlarını kısım kısım yitirmeye başlarlar. Erkeklerdeki gibi, ciddi kellik emareleri görülmese de bir süre sonra bu görüntü kadınların kendilerini rahatsız eder hale gelir. Burada kadınların saç ekimi yaptırıp yaptıramayacağı en çok sorulan soruların başında geliyor. Bu sorunun cevabı pek tabii, evet. Yaptırılabilir. İstenmeyen saç dökülmelerine karşı kadınlarda saç ekimi konusu erkekler kadar olmasa da yaygın bir çözüm yolu.  Ancak saç ekimi konusunda bilgiler genellikle erkekler üzerinden verildiği için kadınlar bu konuda bir takım soru işaretlerine sahip olabiliyor.

Bu soru işaretlerinin temelindeyse, konu hakkında uzman insanlar arasındaki görüş ayrılıkları bulunuyor. Gelelim kadınlarda saç ekimi yapılabilir mi sorusuna uzmanların ne yanıt verdiğine…

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Saç ekimi denilen işlem, aslında saç kökünün yoğun olan bölgeden az yoğun olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Kadınlarda da haliyle bu işlem yapılabilmektedir. Ancak saç dökülmesinin tipine göre olumlu sonuç veremediği durumlar da nadir değildir. Bu açıdan bakıldığında kadınlara genellikle bu tip operasyonlar tavsiye edilmemektedir. Bu konu hakkında Ankara Kuaförler Odası Başkanı Bekir Yiğittürk bir röportajında, “Kadınların saç ekimi yaptırmalarını, erkeklerdeki gibi yüksek başarı oranına ulaşılamadığı için tavsiye etmiyoruz.” diyor.

Yine de saç ekimi yaptırmak isteğiniz varsa, konu hakkında Estetik Cerrah Ferruh Bingül’ün sözleri ilginizi çekebilir: “Saç ekimi konusunda bize başvuran 10 hastamızın 3’ü kadın. Ve uzman kişilerce yapılan saç nakillerinde, tıpkı erkeklerde olduğu gibi başarılı sonuçlar alıyoruz.”

Bu konuda gördüğünüz üzere kadınlarda saç ekimi konusunda farklı iki görüş var. Bu nedenle uzmanlara danışmadan bu konu hakkında karar vermeniz sağlıklı olmayacaktır. Eğer böyle bir durumdan şikayetçi iseniz işe güvenilir bir doktor arayarak başlayabilirsiniz. Daha sonra doktorunuzla birlikte bir tedavi programı izleyip,saç ekimi tedavisine  gerek olup olmadığına karar verebilirsiniz. İstediğiniz görünüme kavuşmanız dileğiyle…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir