Kalça Büyütme Operasyonu

Kalça Büyütme Operasyonu

Kalça Büyütme Operasyonu

Tıp alanında yaşanan hızlı teknolojik gelişmelerle; estetik operasyonlar, vücudumuzda birçok noktada uygulanabilir hale gelmiş durumda. Son dönemde popülerliği artmakta olan estetik operasyonlardan biri de kalça büyütme operasyonu. Kalçalarının küçük olduğunu düşünen birçok kadın, kalça büyütme estetiği yaptırmayı düşünüyor ve tercih ediyor. Kalça estetiği yaptıran ünlüler de olması, kadınların bu tercihlerinde artışa neden oluyor. Hatun Güncesi’nde bu hafta sonu, biz de kalça büyütme operasyonunun detaylarını, kalça estetiği yaptıran ünlüleri ve elbette doğal kalça büyütme yöntemlerini konuşacağız. Siz de kalça büyütmeyle ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilir ve aklınıza takılanları, yorumla ya da soru cevap kısmından sorabilirsiniz.

Kalça Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme operasyonu, temelde üç farklı yolla yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi kalça implantıdır. Diğeriyse yağ enjeksiyonu ile kalça büyütülmesidir. Sonuncusuysa; aquafilling adı verilen bir yöntemdir. Kalçanın büyütülmesinde kullanılacak olan yöntem, doktor ve hastanın ortak kararıyla belirlenmekle birlikte; hastanın vücut tipi ve operasyon sonucunda nasıl bir kalça yapısı istenildiğine göre değişmektedir. Üç yöntemden de kısaca bahsetmek gerekirse…

Kalça Büyütme Estetiği

Kalça Büyütme Estetiği

1- Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Ameliyatı

Bu yöntem iki isimle bilinmektedir. Bunlardan biri yağ enjeksiyonuyla kalça büyütme, diğeri de Brezilya poposu operasyonudur. İki isim de ayn operasyonu ifade eder.

Bu yöntemde, hastanın vücudunda bulunan yağların kalçaya transferi söz konusudur. Kalçaya enjekte edilecek yağ, hastanın vücudunda yağın fazla olduğu bölgelerden liposuction yöntemiyle alınır. Sonrasında özel bir takım işlemlerden geçirilen bu yağ, ufak bir operasyonla hastanın kalçasına yerleştirilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı, yoğun bir şekilde tercih edilmemektedir. Bunun sebebiyse, kalçaya yerleştirilen yağ dokunun bir kısmının vücu tarafından yakılmasıdır.

Kalçaya yerleştirilen yağ dokunun bir kısmı vücut tarafından kabul edilmez. Vücudun kabul etmediği bu yağ doku, hızlı bir şekilde kalça bölgesinde tüketilir. Sonrasındaysa, gün içerisinde sıkça oturmaktan kaynaklı olarak kalçadaki yağlarda ufak deformasyonlar yaşanılır. Bu iki neden, hastaların ve doktorların yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatını daha az tercih etmelerine neden olmaktadır. Ancak hastanın vücudu ve sağlığı bakımından bu yöntemin daha doğru olduğu düşünülürse; doktor bu yöntemin uygulanması yönünde karar alabilir.

Brezilya Poposu - Popo Büyütme Estetiği

Brezilya Poposu – Popo Büyütme Estetiği

2- Popo İmplantıyla Kalça Büyütme Ameliyatı

Yoğun olarak tercih edilen kalça büyütme operasyonu şekli; implant ile kalça büyütmedir. Bu operasyonda, kalçada kesi açılarak içeriye özel bir protez yerleştirilir. Yerleştirilen bu implant kalıcılığı ve daha şekilli yapısıyla daha çok tercih ediliyor.

Kalça implantı ile kalça büyütme ameliyatından önce, hasta çıplak bir şekilde dik olarak oturtulur. Kalçanın yapısı kalemle işaretlenir. Böylece vücudun oturma alanında yer alan önemli sinirler ve damarlar da belli edilmiş olur. Sonrasındaysa, kalçanın kuyruk sokumuyla birleştiği bölgede çok ufak bir kesi açılarak; popo implantı içeriye yerleştirilir. Kalça büyütme ameliyatı sonrasında, üç dört günlük bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Bu iyileşme sürecinden sonra, kalça büyütme ameliyatı olan kişiler, rahatlıkla popolarının üzerine oturabilmektedirler.

Popo İmplantı ile Kalça Büyütme Ameliyatından Sonra İmplantı Hisseder misiniz?

Popo implantı yaptırmayı düşünen kadınların sıkça sordukları sorulardan biri: İmplant ile kalça büyütme operasyonundan sonra implantı hissedip hissetmeyecekleridir. Doktorların bu soruya yanıtı; kişiye göre değişmekle birlikte, 30-90 gün içerisinde vücudun bu implantı kabul ettiğidir. Vücudun bir parçası olarak hissedilen popo implantı, oturup kalkarken dahi kendini hissettirmemektedir. İmplantı üreten firmaların tamamı ve bu operasyonu yaptıran hastaların neredeyse hepsi; hissedilmediğini belirtmektedir.

3- Ameliyatsız Kalça Büyütme Aquafilling

Ameliyatsız kalça büyütme yöntemi olarak bilinen aquafilling yönteminde, kesinlikle kesi açılmamaktadır. Bu nedenle bu yöntemle kalça büyütme; ameliyattan çekinen ya da hiçbir şekilde ameliyat izi oluşmasını istemeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aquafilling ile kalça büyütme operasyonunda, deri altına özel bir solüsyon enjekte edilmektedir.

Aquafilling yönteminde %0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin deposu olan bir jel, kalça üzerine deri altına enjekte edilmektedir. Tahmini olarak 40 dakikada tamamlanan bu işlem sonucunda, hasta hızlı bir şekilde istediği biçimdeki kalçalara sahip olur. 5 ile 8 yıl arasında kalıcılığı bulunan ameliyatsız kalça büyütme işlemi, bu sürenin sonunda tekrar yapılmak durumundadır.

Kalça Büyütme Yöntemleri

Kalça Büyütme Yöntemleri

Kalça Büyütme Yöntemleri

Kalça büyütmek isteyen kadınlar, genellikle estetik operasyonlara yönelseler de bazı başka yöntemler de bulunmaktadır. Brezilya kalçası ya da Latin kalçası olarak bilinen kalça tipine sahip olmak için; doğal yolları da kullanabilirsiniz. Özellikle spor ağırlıklı diyetler ile kalçalarınıza istediğiniz biçimi kalıcı bir şekilde verebilirsiniz. Elbette kalça büyütme estetiği gibi hızlı bir sonuç alamazsınız. Ancak daha kalıcı ve ameliyatsız olacağı kesin.

Doğal kalça büyütme yöntemleri arasında en bilineni, squat ağırlıklı egzersizlerdir. Squat hareketinin nasıl yapılabileceğini, buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Squat yapmaya başladığınızda, kardiyo amaçlı egzersizlerle yağ kaybetmeye de odaklanmanızda yarar var. Böylece kalçalarınızı daha hızlı bir şekilde biçimlendirebilirsiniz.

Bu yöntemin dezavantajıysa, spor bırakıldığı zaman kalçanın yağ ile kaplanarak sıkılığını ve biçimini kaybedecek olmasıdır. Bu nedenle, kalça büyütmek ve biçimli kalçalara sahip olmak için daimi olarak spor yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer kalıcı bir çözüm istiyorsanız, kalça büyütme operasyonu sizin için daha iyi bir çözüm olabilir.

Kalça Büyütme Estetiği Yaptıran Ünlüler

Kalça büyütme estetiği, birçok ünlü tarafından da tercih edilen bir estetik operasyondur. Özellikle Brezilya poposu olarak bilinen yöntem, ünlüler arasında oldukça yaygındır. Bunun sebebi, bu operasyonda kesi izinin tanga gibi iç çamaşırlarla dahi belli olmamasıdır. Kalça büyütme operasyonu yaptıran ünlülerden en çok bilinenleri şu şekilde:

Kim Kardashian

Kim Kardashian Kalça Estetiği Operasyonu - Kalça Estetiği Ameliyatı Olan Ünlüler

Kim Kardashian Kalça Estetiği Operasyonu – Kalça Estetiği Ameliyatı Olan Ünlüler

Kalçalarına yağ enjeksiyonu yöntemiyle estetik yaptıran Kim Kardashian, kalça estetiği denildiğinde ilk akla gelen isim. Kardashian’ın dolgun kalçalarının sırrı olarak gösterilen kalça büyütme operasyonu, birçok kadın tarafından daha seksi kalçalara sahip olmak için tercih ediliyor.

Kardashian ilk zamanlarda kalçalarının genetik miras yoluyla aktarıldığını iddia etse de doğumdan sonra, kalça estetiği yaptırdığı biliniyor. Kalçaları hakkında sorulan bir soruya, Kim Kardashian “Kalçalarım babamın ailesinin genetik özelliklerini taşıyor.” diye yanıt vermişti.

Kim Kardashian’ın geçirdiği estetik operasyonlardan sadece birisi olan kalça estetiği operasyonu, magazin basınının en çok dikkatini çeken estetik operasyon oldu.

Kim Kardashian’ın geçirdiği kalça estetiği operasyonundan sonra, aldığı reklam tekliflerinin sayısının ve tekliflerde önerilen paranın da yükseldiği sıkça konuşulan kulis bilgileri arasında.

Iggy Azalea

Iggı Azalea Kalça Büyütme Estetiği - Kalça Büyütme Operasyonu Yaptıran Ünlüler

Iggı Azalea Kalça Büyütme Estetiği – Kalça Büyütme Operasyonu Yaptıran Ünlüler

Dünyaca ünlü şarkıcı Iggy Azalea da kalça estetiği yaptırdığı bilinen ünlülerden. Iggy Azalea’nın kalça büyütme estetiği için tercih ettiği yöntemse implant yöntemi. İmplant ile kalça büyütme estetiği yaptıran Azalea’nın geçirdiği birçok estetik operasyon bulunuyor. Implant ile kalçalarını büyüten Azalea’nın artık daha dolgun kalçaları var.

Yerleştirilen implantın dikkat çekmediği ve Iggy Azalea’nın kalçalarını daha biçimli gösterdiğiyse, yadsınamaz bir gerçek.

Heidi Montag

Heidi Montag Kalça Büyütme Ameliyatı - Kalça Büyütme Ameliyatı Olan Ünlüler

Heidi Montag Kalça Büyütme Ameliyatı – Kalça Büyütme Ameliyatı Olan Ünlüler

Heidi Montag da kalça estetiği yaptıran bir diğer ünlü. Kalçalarını Brezilya poposu olarak bilinen forma sokan Montag, birçok şovda kalçalarını sergilemekten geri durmuyor. Heidi Montag’ın kalça büyütme estetiğinde aquafilling yöntemini tercih ettiği düşünülüyor. Böylece hiçbir estetik izi taşımayan kalçalara sahip olan Montag, özellikle plaj çekimlerinde oldukça cesur pozlar verebiliyor.

Nicki Minnaj

Nicki Minnaj Kalça Estetiği Operasyonu - Kalça Estetiği Yaptıran Ünlüler

Nicki Minnaj Kalça Estetiği Operasyonu – Kalça Estetiği Yaptıran Ünlüler

Ten rengini açtırmaktan, dudak estetiğine varana kadar birçok estetik operasyon geçiren Nicki Minnaj da kalça estetiği yaptıran ünlüler arasında yer alıyor. Sosyal medyada birçok espriye esin kaynağı olan Nicki Minnaj, kalça büyütme estetiği sonrasında dolgun ve biçimli kalçalarıyla dikkat çekiyor. Nicki Minnaj’ın estetik operasyonlara harcadığı paranın yüzbin dolarlarla ifade edildiğini vurgulamakta yarar var.

Kalça estetiği yaptıran ünlüler arasında, kalçalarıyla en çok ön plana çıkan ve kendisine yer bulan Minnaj, yaptırdığı estetik operasyonlardan hiç pişman olmadığını da sık sık vurguluyor.

Kalça Büyütme Operasyonu Öncesinde Yapmanız Gerekenler

Kalça büyütme operasyonu yaptırmaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle doktorunuzla paylaşmanız gereken hiçbir noktayı atlamayın. Geçirdiğiniz veya kronik olarak devam eden rahatsızlıklarınız hakkında doktorunuza mutlaka bilgi verin. Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa, bunu kalça estetiği operasyonundan önce mutlaka doktorunuzla paylaşın. Asprin gibi kanı sulandıran ilaçları ameliyat gününden bir hafta kadar önce bırakılmalıdır, bu konuda da doktorunuzun tavsiyelerine muhakkak uymalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir