Kalça Küçültme Ameliyatı

Kalça Küçültme Ameliyatı

Kadınların özellikle merak ettikleri iki estetik türü vardır. Bunlardan biri göğüs estetiği iken diğeri kalça estetiği uygulamalarıdır. Biz de bu yazımızda kalça dikleştirme ve kalça küçültme ameliyatından bahsederek, okurlarımızın bilgilenmesini sağlamaya çalışacağız. Ancak bu operasyonları gerekli kalan durumlardan bahsetmek istiyoruz öncelikle…

Kalçalar Neden Sarkar ve Büyür?

Kalçaların büyümesinin en büyük nedeni oturarak çalışmaktır. Vücudun tüm yükü oturulduğu zaman kalçaların üzerine biner ve kalçalar yayvan bir hale gelmeye başlar. Oturarak çalışmaya ilave olarak, hareketsizlik de kalçaların büyümesine sebep olur. Hareketsiz bir yaşamınız varsa eğer kalça kasları yeterince çalışamadığı için zaman içerisinde sıkılığını kaybedecektir. Bu da haliyle kalçalarınızın büyümesi anlamına gelir. Son olarak da, fazla kilolar kalçaların büyüme sebebidir. Tüm bunları önlerseniz, kalçalarınızın büyümesinin önüne geçebilirsiniz. Kalçaların büyümesinin doğal bir sonucu olan sarkmaların da önüne geçmeniz mümkün. Peki, oldu ki; bu durumlar oluştu. Nasıl küçültülür? Kalça küçültme ve dikleştirme operasyonları nasıl yapılır?

Kalça Küçültme ve Dikleştirme Operasyonu

Kalça küçültme ameliyatı yapılmadan önce, doktorunuz vücut tipinizi inceleyerek size bazı bilgilendirmede bulunur. Eğer vücut tipiniz uygun değilse, ne kadar estetik operasyon geçirirseniz geçirin; kalçalarınız istediğiniz görünüme kavuşamaz. Öyle ki; kalçalarınız genetik olarak genişse, iyi bir estetik operasyonla, ancak daha küçük bir kalça yapısına sahip olursunuz. “Küçücük kalçalarım olsun” diyorsanız, bunun yalnızca bir hayal olarak kalacağını bilmelisiniz. Öte taraftan, kalça küçültme operasyonlarında bilmeniz gereken nokta şu; kalçalarınızın vücudunuzla uyumsuz bir görüntü sergilememesi gerekiyor. Bu nedenle bir estetik cerrah bu konuda vücudunuzu incelerken, karnınıza ve basenlerinize de bakarak bir küçültme oranı belirleyecektir.

Bu nedenlerle daha küçük kalçaların mümkün ama küçücük kalçaların biraz hayal olduğunu söylemek gerek… Kalça küçültme ameliyatında, sıvı ve patlama riski olmayan jeller kullanılarak dolgu yapılarak kalçalarınızın daha dik görünmesi sağlanır. Göğüsler için kullanılan dolgulardan farklı olarak kalça dolguları, patlama riski olmayan ağırlığa karşı yüksek dayanıklılığa sahip ve göğüs dolgularına göre daha yoğun kıvamlı maddelerdir. Eğer kalçalarınız genetik faktörlerden, yaşam koşullarından ya da başka sebeplerle sarkmaya başlamışsa, siz de bir estetik cerraha giderek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir