Kanvas Ayakkabılarınızı Yenileyin!

 

Kanvas Ayakkabı Yenileme

Kanvas ayakkabılar gerek rahatlığı gerek rengarenk çeşitleriyle yaz aylarında herkesin gönlünde taht kuruyor. Bugünkü kendin yap projemizde kanvas ayakkabıları yenileme yöntemlerinden birini anlatacağız. Eskiyen ayakkabılarınızı, yenilemek istediğiniz ayakkabılarınızı ya da renginden, şeklinden sıkıldığınız ayakkabılarınızı kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

Kanvas ayakkabılarınızı yenilemek için gereken malzemeler:

 • Yenilemek istediğiniz kanvas ayakkabı
 • Ayakkabının üzerini süslemek istediğiniz fotoğraf, dergi sayfaları (vintage görünüm için eski dergilerden yararlanabilirsiniz)
 • Makas
 • Su
 • Fırça
 • Akrilik boya

Kanvas Ayakkabılar Nasıl Yenilenir?

 1. İstediğiniz fotoğrafı ya da resmi dergi sayfalarından kesin. Kelimeler ve harfler ayakkabıya aktarılırken ters çevrilmiş olacağından tercih etmemenizde fayda var ama yine de kendi tercihiniz 🙂
 2. Dergiden kestiğiniz resimlerin ,resimli kısmına, kalın bir kat olacak şekilde akrilik boya uygulayın.
 3. Boyalı kısmı, yenilemek istediğiniz şekilde ayakkabıya yapıştırın ve kuruması için biraz bekleyin.
 4. Suyla doldurulmuş sprey şişeyi resmin üzerine bir kaç kez sıkın. Fazla olmamasına özen gösterin.
 5. Resmin ayakkabıya çıkması için yavaşça parmağınızla baskı uygulayın. (Sakızların içinden çıkan dövmeleri hatırlarsanız bu işlem size tanıdık gelecektir. 🙂 )
 6. Resim ayakkabıya geçtikten sonra üzerine bir kat daha akrilik boya sürerek resmin parçalanmasını engellemiş olursunuz.
 7. Son olarak eğer eklemek istediğiniz figürler varsa kumaş kalemi ya da sim kullanabilir, yenilediğiniz kanvas ayakkabılarınızı isteğinize göre süsleyebilir, keyifle giyebilirsiniz. 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir