Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma EstetiğiZaman, dünya üzerinde birçok nesnenin aleyhine işler. Özellikle canlıların… Yaş aldıkça, yüz mimikleri kullanıldıkça ve elbette yer çekimine maruz kaldıkça; insanların yüz hatlarında ciddi değişiklikler meydana gelir. Yaş ilerledikçe, yer çekiminin de etkisi sonucunda; cildin sarkmasıyla birlikte kaşlar da düşer. Bu da sizi olduğunuzdan daha yorgun ve daha yaşlı gösterir. Bugünkü yazımızda kaş kaldırma estetiği hakkında bilgi vereceğiz. Bu estetik sayesinde daha dinç bir görünüme ve daha dinç bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonlarında hedef kitle genç ve orta yaştaki kişilerdir. Kaş kaldırma operasyonu ile birlikte alındaki belirgin olan kırışıkların azaltılması, kaşlar arasındaki kırışıklıkların azaltılması, doğal kaş görünümünün sağlanması ve gevşeyen kasların sıkılaşması sağlanır. Böyle bir operasyondan önce nasıl bir görünüm istediğinizi net olarak doktorunuzla konuşmanızda fayda var. İstediğiniz görünüm doğallıktan uzak bir görünüm olabilir. Bu konuda doktorunuzun yönlendirmeleri de oldukça önemli olacaktır.

Kaş kaldırma estetiği için farklı yöntemler mevcuttur. Tercih edilecek olan tedavi, kaşın yapısına, boyutuna, deformasyon durumuna, hastanın yaşına ve kaş kaldırma işleminin nedenine bağlı olarak değişir. Kaşlarınızda sarkma varsa sadece kaş kaldırma operasyonu yeterli olmayacaktır. Böyle bir durumda alın germe veya şakak germe operasyonundan biri ya da ikisi birden gerekebilir. Sizin için hangisinin uygun olduğunu doktorunuzla konuşabilirsiniz.

  • Kaş kaldırma operasyonu tedavinize bağlı olarak genel ya da lokal anestezi ile yapılır.
  • Ameliyat ortalama 1 saat sürmektedir.
  • Estetik operasyonundan sonra aynı gün içinde hasta taburcu edilir.
  • Operasyondan sonra 2 3 gün şişlik olabilir. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz.
  • Sinirlerle işlem yapılmayacağı için herhangi bir his kaybı yaşamazsınız.

Kaş kaldırma estetiği yaptırdıktan sonra verilen şekil kalıcı olmakla birlikte yıllar geçtikçe yine bir miktar sarkma olacaktır.

Kaş Kaldırma Estetiği Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Kaş kaldırma estetiğinde fiyatlar, genellikle kaşın boyutuna, hastanın yaşına ve deformasyon boyutuna göre belirlenmektedir. Kaş kaldırma estetiği fiyatları her hastanın sıkıntısına ve uygulanan tedaviye göre farklılık göstereceği için yaşadığınız yerde bulunan plastik cerrahi uzmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir