Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma YöntemleriGözlerinizin ve yüzünüzün güzelliğini vurgulayan, öne çıkaran kirpikler pek çok kadın için önemlidir. Bu nedenle hayatımız boyunca pek çok maskara deneriz. Uzun göstersin, hacim versin, kıvırcık kirpiklere sahip olalım… Hangi kadın istemez ki upuzun ve hacimli kirpiklere sahip olmayı? Kirpiklerinizi ön plana çıkarmak için evde uygulayabileceğiniz bazı bakımlar mevcut. Bugünkü yazımızda kirpik uzatma yöntemleri nden bahsedeceğiz. Bunları uygulayarak istediğiniz gibi çarpıcı kirpiklere kavuşabilirsiniz. Yapmanız gereken düzenli bakım ve biraz sabır.

  • Kaşlarınızla ilgili farklı sorunlarınıza farklı maskeler yapmanız gerekmektedir. Seyrek kirpiklere sahipseniz 1 e 1 ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırın. Hazırladığınız karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Kullanım kolaylığı açısından eski bir maskara fırçanızı karışımı uygularken kullanabilirsiniz. Eğer maskara fırçanız yoksa kulak temizleme çubuğu da işinizi görecektir.
  • Kirpik uzatma yöntemleri içinde etkili olan yağlardan bir diğeri Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağını eski bir maskara kutusuna koyun. Eğer Hindistan cevizi yağınız katı haldeyse eritip maskara kutusuna koyun. Gece yatmadan önce maskara fırçası ya da kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize sürün. 3  hafta gibi bir sürede daha dolgun ve  daha siyah kirpiklere sahip olacaksınız. Hindistan cevizi yağının diğer faydalarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Eğer kısa kirpiklere sahipseniz ve kirpikleriniz uzamıyor ise vereceğimiz tarif oldukça işinize yarayacaktır. Bir tutam fındık, ceviz içi ve bir fincan zeytinyağını karıştırın. Yarım gün kadar bu karışımı beklettikten sonra yağı süzün. Süzdüğünüz yağı bir kaba alarak yatmadan önce kirpiklerinize dikkatlice sürün. Bu karışımla kısa sürede kirpikleriniz uzayacaktır.
  • Kirpiklerinizi uzatmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem e vitamini kapsülü kullanmaktır. Eczaneden kolaylıkla bulabileceğiniz e vitamini kapsüllerini kirpik diplerinize uygulayarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken e kapsülünü bir cam kaba alıp uygun bir fırça ya da eyeliner fırçasıyla uygulayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak e vitaminini zeytinyağıyla karıştırarak kullanabilirsiniz.
  • Kirpik uzatma yöntemleri içinde kolaylıkla uygulanabilir bir yöntem vazelindir. Yatmadan önce ya da gün içinde evdeyseniz kirpiklerinize vazelin sürebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak bir gün vazelin bir gün badem yağı ya da zeytinyağı kullanabilirsiniz. 1 ay gibi bir sürede kirpiklerinizdeki dökülme azalacaktır.
  • Evde hazırlayacağınız diğer bir karışım, hint yağı, badem yağı, fındık ve buğday yağlarıdır. Hint yağı kirpik bakımında oldukça önemli bir yağdır. Kirpiklerinizin uzamasına, gürleşmesine yardımcı olacaktır. Saydığımız yağları eşit miktarda bir kapta karıştırıp cam bir kapta muhafaza edin. Gün içerisinde makyaj yapmadığınız zamanlarda ya da gece yatmadan önce kirpiklerinize yedirin. Kısa sürede uzun ve gür kirpiklere sahip olacaksınız.
  • Tüm bu karışımların dışında kirpik kıvırıcı gibi ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmak kirpiklerinizi büyük ölçüde koruyacaktır. Bir de maskaranızın içine 1 2 damla badem yağı ya da zeytinyağı damlatmak maskara sürerken bile kirpiklerinizin bakımlı olmasını sağlayacaktır.

Uzun ve kıvrık kirpiklerden bahsetmişken, maskaraların bu konuda yardımı es geçilemez. Uygun fiyatlı ve etkili maskaralar için yazımızı okuyabilirsiniz. Uzun ve gür kirpiklere kavuşmanız dileğiyle!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir