Küçük Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfak DekorasyonuEvde en çok vakit geçirilen yerlerden biri mutfaklardır. Yemek yapmayı, kendinize yeni içecekler hazırlamayı ya da mutfak sohbetlerini seviyorsanız mutfakta geçirdiğiniz zaman artar.  Keyifli zaman geçirdiğiniz mutfağın şık olması çok önemli olsa da kullanışlı olması da önemli bir kriterdir. Küçük bir mutfağa sahipseniz, küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri ni inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

   • Küçük mutfaklarda açık renkleri tercih etmek mutfağınızın daha geniş olduğu algısı yaratacaktır. Duvarlarınızın renginden, eşyalarınıza kadar açık renkler tercih ederek mutfağınızı daha büyük gösterebilirsiniz.
   • Elinizde ne kadar çok mutfak malzemesi varsa mutfağınız o kadar küçük görünecektir. Eşyalarınızı mümkün olduğunca sadeleştirin. Yeni eşyalar alacaksanız daha küçük parçalar almanız mutfağınızda daha geniş alan yaratacaktır.
 • Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri nden biri raflardır. Mutfakta kullanacağınız raflar ya da raflı dolaplar hem kalabalığı ortadan kaldırarak daha mutfağın daha düzenli görünmesini sağlayacak hem de pek çok eşyayı (özellikle bakliyat kavanozları ya da baharatlıklar gibi) bir arada tutacağı için oldukça pratik bir kullanım imkanı yaratacaktır. Bunların yanında mutfak lavabosunun altları genellikle raflıdır fakat kullanımı zordur. Buralarda kullanabileceğiniz köşe dolapları sayesinde tava ve tencerelere yer bulabilirsiniz.
 • Mutfak için mobilya kullanıyorsanız/ kullanacaksanız almak istediğiniz koltuk, sandalyelerin mutfak duvarlarıyla aynı renk (farklı tonlar olabilir) olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra kolu olmayan koltuk ya da sandalyeler tercih etmeniz daha geniş alan yaratmanıza yardımcı olur.
 • Mutfağınızda kullanımı zor olan köşeleri  mutfak mobilyaları için kullanarak daha geniş alan yaratmanız mümkün. Eğer imkanınız varsa mutfak kapısını sökerek yerine boncuklu perdeler kullanabilirsiniz.
 • Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri nden bir diğeri  mutfakta kullanacağınız ayna ve ışıklandırmalardır. Doğru yöntemlerle mutfağınız olduğundan büyük görünecektir.
 • Dolap içlerinde kullanacağınız dolap içi düzenleyiciler hem dolaplarda hem de mutfağınızda kolaylık yaratacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir