Kulak Estetiği Operasyonu

kulak-estetigi-operasyonu

Kepçe kulaklar nasıl düzelir? Estetik cerrahi içerisinde kepçe kulağın çözümü var mı? Kepçe kulak operasyonuyla ilgili bilmek istedikleriniz Hatun Güncesi’nde.

Dış görünüşümüzden her zaman memnun olmayız, ya da bir etki sonucu fiziğimizde istemediğimiz değişimler yaşayabiliriz. Bunların bizde yarattığı mutsuzluğun ve huzursuzluğun çözümü, teknoloji ve tıbbın mümkün kıldığı yollar aracılığıyla bulunabilir durumda. Özellikle yüzümüzde ve yüz çevremizdeki bozukluklardan mustarip olduğumuz hallerde estetik ve plastik cerrahi bizim imdadımıza yetişebiliyor. Bu sorunlardan birisi de kepçe kulak olarak tabir edilen problem. Kepçe kulak olarak adlandırılan bu rahatsızlığın estetik cerrahi içerisinde pek çok tedavi metodu bulunuyor. Biz de bu yazımızda kısaca kepçe kulak rahatsızlığını ortadan kaldırmayı amaçlayan iki metottan bahsedeceğiz.

İple Kepçe Kulak Operasyonu

Kulağın arkasından çok ufak bir kesiyle gerçekleştirilen bu operasyon, genel olarak lokal anestezi altında uygulanan bir operasyon. Kulak arkasından açılan kesiden yapılan müdahalede, kepçe iple askıya alınmakta ve yeniden biçimlendirilmektedir. Bu operasyon 15-20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. İple kepçe kulak operasyonu, genellikle kıkırdak şekillendirmesinin gerekli olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. Eğer kulak kepçenizin kıvrımlarının görünümü düz değilse, yüksek ihtimalle doktorunuz bu operasyonu tercih edecektir.

Kepçe Kulak Operasyonu

İple kepçe kulak operasyonundan farklı bir uygulamadır. Bu uygulamada, kulak kepçesindeki kıkırdak doku da yeniden şekillendirilmektedir. Yine kulak kepçesinin arkasından açılan kesiyle gerçekleştirilen operasyonda, kesinin boyutu iple kepçe kulak operasyonuna göre, daha büyük olmaktadır. Eğer kulak kepçesinde olması gereken kıvrımlar yoksa yahut deforme olmuşsa bu metotla düzeltilmesi sağlanabilir. Yani kulak kıkırdağı yeniden şekillendirilebilir ve böylece hasta istenilen görünüme kavuşturulur.

Eğer sizin de kulaklarınızdan bu yönde bir sıkıntınız varsa, bir estetik cerrahi merkeziyle irtibata geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatıyla ilgili sormak istediklerinizi ve tecrübelerinizi de yazının aşağısında yer alan yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz. Sağlık ve güzellik dolu günler geçirmeniz dileğiyle, esen kalın! 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir