Lava Döküm Tencere ve Döküm Tava Modelleri

Mutfakların vazgeçilmezi, yemeğe lezzetini veren araçlardır tencere tavalar. Mutfağınıza alacağınız tencere ve tavaları uzun süre kullanılması önemlidir. Bu durumda tava tencerelerin markası da önem taşıyor. Lava markası hem uygun fiyat hem de kaliteli modelleriyle öne çıkan markalardan. Bu yazımızda lava döküm tencere ve döküm tava modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Tava tencere alırken nelere dikkat edilir öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Döküm tencere tavalar yüzyıllardır mutfaklarda yer alıyor. Fakat ağır olması nedeniyle fazla kullanılmayan tencere tavalar teknolojinin gelişmesiyle hafifleyen modeller mutfaklarda daha rahat yer bulmaya başladı.

Peki döküm tencere tavalar neden önemli? Diğerlerinden farkı ne? Özellikle et pişirmek için kullanılan döküm tencere tavalar kısa sürede ısınıp, ısıyı eşit şekilde dağıtırlar. Bu sayede düşük sıcaklıkta bile yemeklerin daha iyi pişmelerini sağlar. Döküm tavaların diğer bir özelliği ise eti mühürlemesi. Yani etin suyunu salmasını engelleyerek daha sulu, yumuşak ve haliyle daha lezzetli bir et yemenizi sağlıyor.

Lava döküm tencere ve döküm tava modelleri son zamanlarda sıkça tercih edilen modellerden. Şık ve hafif tasarımları sayesinde mutfakta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lava döküm  tava modellerinde çıkıntılı ve düz olmak üzere 2 pişirme yüzeyi mevcuttur. Çıkıntılı yüzey et için ideal iken, düz yüzeyde sebze yemeğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eskişehir’de üretim yapan Lava markası kaliteli emayesi sayesinde kullananların beğenisini kazanıyor. Lava döküm tencere ve döküm tava modelleri  bulaşık makinesinde yıkanabilmesi özelliğiyle gönülleri kazanıyor. Lava markası döküm tava dışında döküm tencerelerinin çeşitliliği ile de mutfaklarda kalıcı olmaya aday görünüyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir