Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction Nasıl Yapılır

Liposuction Nasıl Yapılır

Liposuction Nasıl Yapılır?

Günümüzde, hareketsizlik başta olmak üzere, dengesiz beslenme, fast food tüketim alışkanlıkları ve daha birçok etkene bağlı olarak; ciddi kilo alma, yağlanma ve obezite gibi durumlarla hepimiz karşılaşabiliyoruz. Bu yağlanma durumuyla mücadelenin birçok yolu var. Ancak sabırsız olan ya da hızlı sonuç almak isteyen kişiler; en kestirme yolu olan liposuction uygulamasını tercih ediyorlar. Liposuction uygulamasında, vücuttaki deri altında birikmiş olan yağ ve buna bağlı olarak deri tabakası alınabiliyor. Elbette kalıcı bir çözüm demek zor. Fakat yine de bu yönteme yakından bakmakta yarar var.

Liposuction Nedir?

Liposuction, belirli bölgelerdeki fazla yağların, deri altından alınarak vücuttan uzaklaştırılması esasına dayanan bir estetik uygulamadır. Türkçe’ye yağ aldırma olarak çevrilen bu uygulama ile, birçok kişi bölgesel fazla yağlarından kurtulmakta ve daha ince bir görünüşe sahip olmaktadırlar. Ancak bu uygulama genel itibariyle, zayıflamak gibi amaçlar doğrultusunda yapılmamaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction yaptırmayı düşünen kişiler, genellikle bu operasyonun nasıl yapıldığını merak ederler. Liposuction uygulaması, genellikle sedasyon anestezi altında yapılır. Sedasyon anestezi, genel anesteziye çok benzese de; reflekslerin korunması ve uyku derinliğinin ayarlanabilmesi bakımından farklıdır. Kişinin refleksleri korunmuş olduğundan, sedasyon liposuction uygulamalarında daha fazla tercih edilmektedir. Sedasyon anestezi altında, çeşitli sıvı ilaçlar yağ alınacak bölgeye kontrollü bir şekilde enjekte edilir. Daha sonra, vakumlama yöntemiyle fazla yağlar vücudun dışına alınır. Operasyon bittiğinde kişi genellikle bölgesel olarak incelmiş bir görünüme kavuşmaktadır.

Liposuction Kilo Verdirir mi?

Liposuction uygulamasında, vücuttan dışarı yağ atıldığı için, kilo kaybı yaşanmaktadır. Ancak kilo vermek amacıyla bu uygulama kesinlikle tavsiye edilmez. Çünkü kilo vermek amacıyla yapılacak bu tür uygulamalar, kalıcı sonuç vermemektedir. Dahası, liposuction yoluyla sağlanan geçici zayıflama; tüketim alışkanlıkları ve yaşam tarzına bağlı olarak geri kilo alımı olarak döneceğinden, sık sık liposuction yaptırmak gerekebilir. Bu durum da estetik ve plastik cerrahlar tarafından tavsiye edilen bir durum değildir. Sürekli hale getirilmesi vücutta sağlık problemlerine neden olabilir.

Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Yağ aldırmayı düşünen kişilerin akıllarında, “Liposuction nasıl yapılır?” sorusunu genellikle “Liposuction fiyatları ne kadar?” sorusu takip eder. Liposuction fiyatlarını, kanuni zorunluluktan dolayı internet ortamında paylaşmak mümkün değildir. Fakat liposuction fiyatlarına etki eden faktörler şu şekilde:

  1. Hastanın yaşı
  2. Hastanın kilosu
  3. Aldırılacak yağ miktarı
  4. Liposuction yapılacak alak sayısı (Karın, kalça, bacak, kol, gerdan vb.)
  5. Yapılacak anestezinin şekli
  6. Liposuction sonrası ek tedavinin gerekliliği

gibi faktörler nedeniyle liposuction fiyatlarında değişiklikler yaşanabilir. Bu nedenle liposuction fiyatları hakkında en doğru bilgiyi, bir estetik cerrahi merkezine başvurarak edinebilirsiniz.

Liposuction Yaptırmalı mıyım?

Liposuction yaptırmak, tamamen kişinin kendisinin vereceği bir karardır. Ancak bölgesel olarak incelmek isteyen birçok kişi bu yönteme başvurmaktadır. Eğer sadece zayıflamak için bu estetik uygulama yaptırılmak isteniliyorsa; bundan vazgeçilmesi yerinde olacaktır. Fakat vücuttaki ilgil bölgede, yağlanmadan kaynaklı, başka sağlık sorunları varsa; bu durumda liposuction uygulamasına estetik ve plastik cerrahlarla birlikte karar verilmelidir. Yine operasyona yönelik detaylar da muhakkak doktorla birlikte karara bağlanmalıdır.

Liposuction Nerede Yaptırılır?

Liposuction ve diğer tüm estetik operasyonlar, mutlaka bir estetik ve plastik cerrah tarafından, klinik ortamında gerçekleştirilmelidir. Pek çok kez “Güzellik Merkezleri” tarafından da bu tarz uygulamaların yapıldığı duyulmaktadır. Ancak bir hekim tarafından gerçekleştirilmeyen ve merdiven altı olarak nitelendirilen bu uygulamalar, sağlığınızda geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Bu nedenle, liposuction yaptırmak istiyorsanız; bunu yaptıracağınız yerin Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiğinden ve operasyonu bir hekimin gerçekleştireceğinden emin olmalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir