Mac Rujlara Muadil Rujlar

MAC Rujlara Muadil Rujlar

Merhaba Sevgili Hatun Güncesi okurları;

Rujlar makyajın tamamlayıcısıdır. Makyajınızın kusursuz olmasını istiyorsanız cilt renginize ve makyajınıza uygun bir rujla hep bir adım önce olacaksınız. Bazı rujlar çok güzel renk verseler de, çok güzel bir yapıya sahip olsalar da yüksek fiyatlı oldukları için sürekli alma imkanı bulunamıyor veya rengini çok beğenilen bir rujun yakışıp yakışmayacağından emin olunamıyor. Ya da sadece özel günler için kullanıp günlük makyajda fazla tercih edilmeyecek renkte bir ruja çok fazla para vermek istenmiyor. Tüm bu sebeplerden dolayı mac rujlara muadil rujlar tercih etmek isteyebilirsiniz.

Mac ürünleri rujların renkleri, yapısı ve kalıcılığı oldukça beğenilse de fiyatlarından dolayı herkesin rahatlıkla tercih edebileceği ürünler değillerdir. Pek çok kozmetik firması, Mac rujların yapısını tam olarak sağlayamasa da renkleri neredeyse birebir aynı olan rujlar üretmişlerdir. Bu yazımızda mac rujlara muadil rujlar dan bahsedeceğiz.

Mac Russian Red – Wet n Wild Stoplight RedMAC Russian Red - Wet n Wilf Stoplight Red

Mac’in en populer ruju olan Russian Red, “Madonna ruju” olarak da bilinir. Asla modası geçmeyecek rujlardan biridir. Kendinize yakışıp yakışmayacağından emin olamadıysanız Wet n Wild- Stoplight Red i deneyebilirsiniz.

MAC Ruby Woo - Rimmel Kate Moss 111

Mac Ruby Woo – Rimmel Kate Moss Kiss of Life

Mac’ in diğer klasik kırmızılarından biri olan ruby woo, retro rengiyle gönüllerde taht kuruyor. Russian Red e göre daha soğuk tonlu bir ruj olan ruby woo ya muadil olarak Rimmel Kate Moss serisinin 111 numaralı Kiss of Life ruju tercih edilebilir.
MAC Please Me- Rimmel Celeb

Mac Please Me – Rimmel Kate Moss  028-Celeb

Please Me, Mac’ in mat serisinden oldukça tatlı pembe bir rujdur. Buğday tenlilere yakışan bir ton olan Please Me, günlük kullanım için oldukça uygundur. Mac rujlara muadil rujlar dan biri olan Rimmel Kate Moss serisinin 28 numarası Celeb’i tercih edebilirsiniz.

 

MAC Kinda Sexy- Golden Rose Velvet Matte 03Mac Kinda Sexy – Golden Rose Velvet Matte 03

Son dönemlerde özellikle nude rujların tercih edilmeye başlanmasıyla kullanımı artan rujlardan Kinda Sexy. Golden Rose Velvet Matte serisi yapıları, renkleri ve uygun fiyatlarıyla gönüllerde taht kurdu. Golden Rose Velvet Matte serisinin 03 numaralı ruju, Mac Kinda Sexy rujun muadillerinden biri.

 

MAC Diva- Wet n Wild Cherry BombMac Diva – Wet n Wild Cherry Bomb

Bordo rujun en iyilerinden olan Mac Diva’ ya bir muadil arıyorsanız Wet n Wild Cherry Bomb uygun bir tercih olacaktır. Bordo ruj seviyorsanız ya da denemek istiyorsanız Wet n Wild Cherry Bomb u denemenizi tavisye ederiz.

 

 

MAC Rebel- Wet N Wild Sugar Plum FairyMac Rebel – Wet n Wild Sugar Plum Fairy

Mac Rebel pembe alt tonlu bir bordo. Gece makyajlarının yanı sıra günlük olarak da kullanılabilecek bir ruj. Sade tonlarda yapılan göz makyajıyla birlikte güzel bir günlük makyaj sağlar. Rengin yakışıp yakışmadığından emin olamıyorsanız Wet n Wild Sugar Plum Fairy yi tercih edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir