Makyajınızla 7 Yaş Daha Genç Görünün!

Makyaj,kadın güzelliğinin tacıdır.Makyaj hileleriyle daha genç görünmekse,en kolay işlerden biri.Makyajla daha genç ve güzel görünme yolları Hatun Güncesi'nde!

Makyaj,kadın güzelliğinin tacıdır.Makyaj hileleriyle daha genç görünmekse,en kolay işlerden biri.Makyajla daha genç ve güzel görünme yolları Hatun Güncesi’nde!

Makyaj hileleri, kadınlar tarafından çokça araştırılan ve uygulanan yöntemlerdir. Kimi zaman daha olgun, kimi zaman daha bebeksi, kimi zamansa daha genç görünmek makyaj hileleriyle mümkün. Biz de bu yazımızda uygulayacağınız ufak tefek makyaj hileleriyle daha genç görünmenin yollarından bahsedeceğiz. Makyaj hilelerimizden bahsetmeye başlamadan önce, makyajın yüz ifadenizi değiştirmekte bir araç olarak kullanılabileceğini ve bu kullanımın da sizi daha genç göstereceğini belirtmeliyiz. Şimdi gelelim, makyaj hileleriyle daha genç görünmenin yollarına…

1- Daha İnce Kaşlar, Daha Genç Bakışlar

Bakışlarınızı ve yüzünüzü olduğunuzdan daha genç gösterecek yollardan en önemlisi kaşlarınızı daha sık ve daha kalkık göstermek. Eğer kaşlarınızda boşluklar varsa bunu kalem yardımıyla doldurarak başlayın işe. Ardından kaşlarınızın altına aydınlatıcı far çekerek bunu dağıtın. Bunları yaptıktan sonra, kaşlarınız daha kalkık bakışlarınız daha canlı görünecek.

2- Kaz Ayakları Kabusunuz Olmasın

Kaz ayakları belirginleşmeye başlamışsa, onları kapatmak sizi daha genç ve daha canlı gösterecektir. Fakat kaz ayaklarını kapatmaya çalışırken dikkatli olmalısınız. Yoksa onları daha da belirginleştirebilirsiniz. Bu nedenle kaz ayaklarını kapatmaya karar verdiğinizde aman fondöten ile kapatmayı denemeyin. Bu iyice belirginleşmesini sağlayacaktır. Onun yerine pudra kullanabilirsiniz. Ya da kaz ayaklarında da aydınlatıcı far kullanarak gizleme yapabilirsiniz.

3- Dudak Kenarlarına Dikkat Edin

Dudak kenarları, konuşma-gülme vb. eylemlerle, yaşın da ilerlemesiyle birlikte sarkmaya başlar. Bu sarkmaları gizlemenin en kolay yolu kapatıcı kullanmaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir ufak nokta var. Uygulayacağınız kapatıcının aydınlık etki vermesine dikkat etmelisiniz. Yoksa sarkmaları gizlemek yerine daha da belirginleştirebilirsiniz.

4- Makyajınızda Canlı Renklere Yönelin

Sizi genç gösterecek bir diğer makyaj önerisi de seçeceğiniz renklerin birbirleriyle uyumlu ve canlı olmasıdır. Birbirini tamamlayan makyaj ögeleri, hem yüzünüze ekstra bir canlılık katacaktır hem de daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seçimlerinizin canlı renklerden oluşması. Canlı renkler bakışlarınızı ve duruşunuzu daha çekici ve genç bir hale getirecektir.

Makyaj yaparken dikkat edeceğiniz bu dört adım, sizi genç ve şuh bir görünüme kavuşturacaktır. Bu önerilerden başka;

  • Gıdık bölgesindeki sarkmalar için bronzlaştırıcı,
  • Burun ve ağız arası kırışıklıklar için bir ton açık renk kapatıcı,
  • Alın kırışıklıkları için aydınlatıcı etkili kapatıcı,

kullanmak da sizin için avantaj sağlayabilir. Eğer sizin de kullandığınız makyaj hileleri varsa, yorum olarak Hatun Güncesi okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Sağlık ve güzellik dolu günler geçirmeniz dileğiyle, esen kalın! 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir