Manikürünüzü Kendiniz Yapın!

Evde Manikür YapımıGüzel ve bakımlı tırnaklar ve eller, kadınlar için güzelliği tamamlayıcı unsurlardan biridir. Sürekli göz önünde olan ellerin temizliği çok önemlidir. Elleriniz pek çok yerle temas halinde olduğu için kirlenmeye oldukça müsaittir. Bunu engellemek sık sık yıkamanız gereklidir. Ellerin temiz olması bakımlı ellerin ilk adımıdır.

Manikür yaptırmanın temel amacı sağlıklı, temiz ve bakımlı ellere sahip olmak içindir. Güvenebileceğiniz bir kuaföre gidebileceğiniz gibi evde de kendi manikürünüzü kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk yaptığınızda kuaförde yaptırdığınız kadar başarılı olmasa da bir kaç kere yaptıktan sonra eliniz yatkınlık kazanacaktır.

Evde kolay ve pratik bir şekilde manikür yapabilmek için sırasıyla;

  1. İlk adım eğer tırnaklarınızda oje varsa öncelikle asetonla tırnaklarınızdaki fazla ojeyi temizleyin. Daha sonra ellerinizi yıkayıp kurulayın
  2. Eğer tırnaklarınız uzunsa, istediğiniz boya getirip törpüleyin. Törpülemeyi her seferinde aynı tarafa yapmanız tırnaklarınızın sağlığı açısından önemli.
  3. Törpüleme bittikten sonra, tırnakların  çevresine yumuşatıcı krem uygulayın. Şeytan tırnakları varsa onları dikkatli bir biçimde kesin. Tırnak çevresindeki ölü derileri yavaşça geriye itin.
  4. Bu işlemden sonra manikür suyunda ellerinizi bekletin.  Banyodan sonra manikürünüzü yaparsanız bu işlemi atlayabilirsiniz 🙂 Bu sayede zamandan da kazanç sağlamış olursunuz.
  5. Ellerinizi 5 dakika suda beklettikten sonra ölü deriden kurtulma işlemine geçebilirsiniz. Bunun için tırnak etine özel bir makas kullanmanız daha iyi olacaktır.  Ölü derilerden kurtulduktan sonra manikür işlemi bitmiş olacaktır.
  6. Bu kısımdan sonra isteğe bağlı olarak sevdiğiniz bir oje sürebilirsiniz.

Kullandığınız manikür aletlerinin hijyenini sağlamak için alkolle temizlemeniz mikrop kapma ihtimalini  önemli ölçüde azalacaktır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir