Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme AmeliyatıKadınlarda gereğinden büyük göğüs sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da zarar vermektedir. Şişmanlık, hamilelik, ilaçların etkisi gibi pek çok etken memenin büyümesine neden olmaktadır. Aşırı derecede meme büyüklüğü, memenin ağırlığına bağlı olarak vücutta öne doğru eğilme, omurga ve sırt ağrısı, vücuda uygun kıyafet bulamama, meme altında meydana gelen yaralar ve pişik gibi pek çok riski de beraberinde getirir. Bu durumda hastanın isteğine bağlı olarak ya da doktor tavsiyesine göre meme küçültme ameliyatı – makromasti yapılır. 

Meme Küçültme – Makromasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı – makromasti hastanın şikayetine ve vücut özelliklerine göre bir tedavi planı belirlenerek yapılır. Ameliyatta memedeki yağ doku, deri, bez dokusu ve hatta istenirse meme başı küçültülebilir. Bu küçülmeler yapılırken fazla dokunun meydana getirdiği sarkıklık da giderilerek memenin daha dik, küçük ve sıkı bir hale gelmesi sağlanır.

Meme küçültme ameliyatı – makromasti ameliyatından önce memenin resimleri alınır, hastanın durumuna göre planlama yapılır ve cerrahi plan meme üzerinde çizilir. Ameliyat bu çizime göre işler. Bu çizime göre kişi için en uygun meme şekli ve boyutu ayarlanır.

Meme Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme küçültme ameliyatı hastaya genel anestezi verilerek yapılır.
Ameliyat değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 3-5 saat arasında sürebilir.
Ameliyat sonrasında hastalar 1 2 gün hastanede kalabilir. Aksi bir durum oluşmadığı sürece 5 6 pansuman hasta için yeterli olacaktır.
Memede oluşan morluklar 7- 10 günde geçmektedir. Şişliklerin geçmesi ise 6 8 hafta arasında sürmektedir.
Memeler 6 ay içerisinde doğal görünüme sahip olur.
Operasyon sonrası 5 ile 7 gün arasında banyo yapılabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir