Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Nude Makyaj

 

Nude makyaj son dönemlerde oldukça popüler. Nude makyaj,  doğal tonlar içerdiği için günlük makyajınızda sıklıkla kullanabilirsiniz. Makyajlarınızda doğallıktan yanaysanız nude makyajı mutlaka denemelisiniz. Temiz görünen bir cilt, sanki makyaj yokmuş gibi görünen bir makyajla sanki hiç makyaj yapmamış havası verebilirsiniz. Bu sebeple nude makyaja no makeup makyaj da denir.

Nude Makyajın Püf Noktaları

1. Tüm makyajlarda olduğu gibi nude makyajın olmazsa olmazı pürüzsüz, aydınlık bir cilttir. Bunun için cildinizi dıştan olduğu kadar içten de beslemeli , özellikle sağlıklı beslenmeye önem vermelisiniz.

2. Cilt makyajı için ağır fondötenler yerine daha ince fondötenler kullanmanız nude makyaj için daha uygun olacaktır. Fondöten yerine bb ya da cc kremleri de tercih edebilirsiniz.

3. Göz çevresinde mor halkalara sahipseniz göz altlarınıza kapatıcı uygulayın. Alnınızın ortası, elmacık kemikleri, burun kemiği gibi bölgelere isteğe bağlı olarak aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

4. Bu işlemlerden sonra transparan bir pudrayla hem makyajınızın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayabilir hem de cildinizdeki parlamaların önüne geçecektir.

5. Uçuk pembe, toprak rengi tonlarında bir farı göz kapaklarınıza uygulayın. Sade bir görünüm için rimelinizi tek kat sürün. Bu sayede gözlerinizi abartıya kaçmadan belirginleştirebilirsiniz.

6.. Dudaklarınız eğer çok kuruysa bir dudak koruyucu sürerek nemlendirin. İsterseniz dudak renginizin 1 2 ton koyu rengini ruj olarak da kullanabilirsiniz.

Nude makyajınız bitti bile. Biraz pratiklik kazandıktan sonra kendinize özgü bir stil belirleyip rahatlıkla nude makyajınızı yapabilirsiniz. 🙂

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir