Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf YollarıKişisel bakımda atlanmaması gereken adımlardan biri de tırnak bakımıdır. Elleriniz ve tırnaklarınız kişisel bakımda detayda kalıyor gibi gözükse de oldukça önemlidir. Ellerinizin ve tırnaklarınızın bakımı için düzenli olarak manikür yaptırabilir, ellerinizi düzenli olarak kremleyebilirsiniz. Tüm bunların yanında tırnak bakımı da eksik etmeyerek eksiksiz bir el bakımını tamamlamış olursunuz. Bugünkü yazımızda oje sürmenin püf noktaları ndan bahsedeceğiz. Bu sayede usta ellerden çıkmış gibi kusursuz tırnaklarla gezinebilirsiniz.

Manikür için kuaföre gitmekten yorulduysanız evde kendi manikürünüzü yapmayı deneyebilirsiniz. Evde manikür nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Rengarenk ojeleri seviyorsanız ya da daha sade renkler tercih ediyorsanız hiç fark etmez. Ojenizi düzgün bir şekilde sürerseniz bakımlı ellere sahip olmamanız için hiç bir nedeniniz kalmayacaktır. Sonbaharın en çok tercih edilen Pastel marka ojelerini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. 

Kusursuz Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

  1. Oje sürmenin püf noktaları ndan ilki tırnağınızın boyuna karar vermektir. Tırnağınızı hangi boyda kullanmak istiyorsanız, boyunu kısaltın ve düzgün bir şekilde törpüleyin. Tırnağınıza oje sürmeden önce önceki ojeden tamamen arınmış olmasına ve tırnağın üzerinde pürüz olmamasına dikkat edin. Bu düzgün oje sürmenizi engelleyecektir.
  2. Oje sürmeden önce bir şeffaf oje ya da koruyucu sürmeniz tırnaklarınız için iyi olacaktır. Bu işlem ojenin rengini daha belirgin hale getirirken diğer yandan da tırnaklarınızın güçlü olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda özellikle koyu renk ojeleri temizlerken elinize bulaşmamasında yardımcı olur.
  3. Ojeyi 3 adımda tırnağınıza sürmeye çalışın. Önce sağ ya da soldan başlayıp en son orta kısma sürerek tüm tırnağınızı tamamlayabilirsiniz. Ojenin fırçasına yeterli miktarda oje almanız da bu adımda size yardımcı olacaktır. Eliniz alıştıkça daha rahat sürebilir hale geleceksiniz. Ojeyi tek katta sürmek için uğraşmayın. Onun yerine daha ince katlarda ve bir kaç kat sürün. 3 ten fazla kat olmamasına dikkat edin. 3 kattan fazla sürülen ojenin hem kuruması zorlaşacak hem de etrafa bulaşacaktır.
  4. Ojeyi taşırmaktan çekiniyorsanız oje sürmeye başlamadan önce krem ya da vazelinle tırnaklarınızın kenarını ovun. Bu sayede ojeyi taşırsanız bile kuruduktan sonra çok kolay bir şekilde tırnağın etrafını temizleyebilirsiniz.
  5. Ojeyi düzgün bir şekilde sürdükten sonra üzerine oje koruyucu sürerek ojenin daha uzun süre ve daha parlak bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Ojenin çabucak uçlardan soyulmasından şikayetçiyseniz oje koruyucu tırnak uçlarına yatay olarak sürmeyi deneyebilirsiniz.
  6. Oje kuruduktan sonra tırnaklarınıza ve ellerinize bakım yapın. (oje sürmeden önce de yapabilirsiniz.) Tırnak dipleri ve kütiküllere yapacağınız bakım ellerinizi daha da güzel gösterecektir.
  7. Oje sürmenin püf noktaları ndan biri olmasa da ojenin bozulmama ipuçlarında biri oje sürdükten sonra sıcak suyla temas etmekten kaçınmaktır. Oje sürdükten kısa bir süre sonra duşa girmek ojelerin bozulmasına neden olacaktır.
  8. Diğer bir dikkat etmeniz gereken konu ise hızlı kuruyan ojelerdir. Ojenin hızlı kuruması zaman açısından işimize gelse de tırnaklarımız bizimle aynı fikirde değil. Hızlı kuruyan ojeler tırnakların kuruyup çatlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle tercihinizi hızlı kuruyan ojelerden yana yapmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir