Olduğunuzdan Daha İnce Görünün!

oldugunuzdan-daha-ince-gorunun

Olduğunuzdan daha ince görünmenin püf noktaları Hatun Güncesi’nde!

Kıyafet seçimlerimiz, günlük yaşantımız içerisinde bizim nasıl göründüğümüzü de belirleyen önemli bir noktadır. Hepimiz daha şık görünmek ve fiziğimizi daha iyi yansıtmak adına, kıyafetlerimizi seçerken özen göstermemiz de bundandır. Peki, kıyafetlerimizi seçerken nelere dikkat etmemiz gerek? Bu sorunun yanıtını Hatun Güncesi ekibi olarak, sizler için derledik. Buyrun cevapları görmeye…

1. Vücut Tipine Uygun Kesimli Kıyafetler Seçin

Kıyafetlerinizde geniş kesimleri seçerek, zayıf görünmeye çalışıyorsanız; yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu seçim sizi olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Bunun yerine, vücut tipinize uygun kesimli kıyafetler seçmek sizi zayıf gösterecektir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Öyle ki, ne vücudunuza oturup kalan ne de vücudunuzdan taşan kıyafetler giymemelisiniz. Hatlarınızı belli eden ancak vücudunuzu sarmayan kıyafetlere yönelmelisiniz.

2. Yüksek Topuklu Ayakkabılarla Zerafet Kazanın

Yüksek topuklu ayakkabıların iki faydası var kadınlar için. Hem olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacak, hem de sizi daha çekici gösterecektir. Bu nedenle, ayakkabı tercihlerinizde yüksek ve ince topuklu ayakkabılara yönelirseniz, hafif taşmalarınızı gizleyebilirsiniz.

3. Tek Renk Çoraplar, Daha İnce Bacaklar

Reklam sloganı gibi olsa da bu bir gerçek. Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, tek renk çorapları tercih etmelisiniz. Tek renk yerine baklava desenli veya puantiyeli çorap tercih ederseniz, bacaklarınız olduğundan kalın görünecektir. Eğer tek renk çorap giymek istemiyorsanız, dikey düz çizgileri olan çoraplar da sizin için bir çözüm olabilir.

4. Siyah Tercihlerle Ön Plana Çıkın

Siyah renk seçimi her zaman sizin kilolarınızı olduğundan az gösterecektir. Baştan ayağa siyah tercihler yapmışsanız, aksesuarlarla şıklığınızı taçlandırmayı unutmamalısınız. Böylece, hem daha zayıf görünebilir hem de şık bir duruş yakalayabilirsiniz.

5. Çok Dar Eteklerden Kaçının

Dar etekler normalde kadınları oldukça seksi gösterir. Fakat kilolarınızı ön plana çıkarması dolayısıyla, rahat etmenizi ve istediğiniz etkiyi oluşturmanızı engeller. Düz kesimli etekler tercih edecekseniz, uzunluğunu iyi ayarlayarak kilolarınızı gizleyebilirsiniz. Düz kesimli eteklerde yırtmaç detayı olacaksa, bu detay mutlaka arka tarafta olmalıdır. Bu sizi daha çekici ve daha zayıf gösterecektir.

6. V Yaka Bluz ve Kazak Seçimi

V yaka bluz ve kazaklar, boynunuzu daha uzun gösterecektir. Böylece, karşınızdaki kişilerinizin odaklanma noktası boynunuza yönelecektir. Ayrıca V yakalı kazak ve bluzlarda, işleme ve desen bulunması da bu etkiyi artıracaktır. Böylece hem daha zayıf görünebilir hem de şıklığınızdan ödün vermeden bir kombin oluşturabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir