Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Her Şey

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Her Şey

Estetik uygulamalarında, teknolojinin de ilerlemesiyle her geçen gün yeni gelişmeler kaydediliyor. Örümcek ağı estetiği uygulaması da son dönemde oldukça popülerleşen bir uygulama. Örümcek Ağı Estetiğiyle alaklı merak edilen her şeyi, bu yazımızda bulabilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan, yazımızın içindekiler kısmını kullanarak da dilediğiniz alt başlıkla alakalı bilgilere doğrudan ulaşabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?
Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanmaktadır?
Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?
Örümcek Ağı Estetiği Sonrası İstirahat
Örümcek Ağı Estetiği Kaç Seansta Sonuçlanır?
Örümcek Ağı Estetiğiyle Birlikte Başka İlave Uygulamalar da Yapılabilir mi?
Örümcek Ağı Estetiği Sonrası
Örümcek Ağı Kremi ve Maskesi
Örümcek Ağı Estetiği Sadece Yüze mi Uygulanır?
Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları
Örümcek Ağı Estetiği Yaptırmalı mıyım?
Örümcek Ağı Estetiğine Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Örümcek Ağı Estetiği Avantajları

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği, cilt altına ameliyatsız olarak uygulanan bir cilt germe yöntemidir. Bu yöntemde, cildini gerdirmek isteyen hastalara, PDO medikal iplerle cilt germe işlemi yapılır. Bu işlemde, cilt altına ipler iğneler vasıtasıyla yerleştirilir ve cilt altında tıpkı bir örümcek ağı gibi örülür. Yüzdeki sarkma yaşanan bölgelere ve yaşanma olasılığı olan bölgelere yapılan bu müdahaleyle birlikte; cilt altındaki lif, kolajen ve elastin üretiminde artış sağlanır.

Yapılan bu müdahalenin, cilde herhangi bir rahatsızlık vermesi söz konusu değil. Uygulamanın yapıldığı bölgelerdeki kan dolaşımının hızlanması ve medikal iplerin cilde yapışarak cildi desteklemesi sayesinde, uygulama hızlı bir şekilde sonuç vermeye başlıyor.


Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanmaktadır?

Örümcek ağı estetiği, belirli bir yaş grubunu hedef alan bir uygulama değildir. Uygulamanın yapılabilmesi için, cildin toparlanmaya ihtiyaç duyulması yeterlidir. Genellikle ilk çizgilerin oluşmaya başladığı 30’lu yaşlardan, 50’li yaşların sonuna kadar yapılabilen bir uygulamadır. Uygulama sayesinde, cildin toparlanması mümkün olmakta. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen bir estetik metot olduğu için de çeşitli yaş grupları tarafından tercih edilebilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

örümcek ağı estetiği nasıl yapılır

Örümcek ağı estetiği nasıl yapılır?

Örümcek ağı estetiğinin uygulanmasında, uygulamanın yapılacağı bölge anestezik maddeler içeren kremlerle uyuşturulur. Bölgedeki yıpranma durumuna göre, belirli adette medikal iple cilt altı örümcek ağı gibi örülür. Örülecek olan bölgede kullanılacak ip adedi, estetik operasyonu gerçekleştirecek uzman hekim tarafından belirlenir. Genellikle 100 adet yüzün sağ tarafına ve 100 adet de sol tarafına olacak şekilde PDO ip kullanımı gerçekleştirilir. Ancak 100’den fazla ip kullanımının gerektiği durumlarda, örümcek ağı estetiği sedesyon altında ve ameliyathanede uygulanır.

Örümcek ağı estetiğinin uygulanma süresiyse, vücudun ilgili bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Yüz için genelde 15-20 dakika içerisinde tamamlanan uygulama, vücudun diğer bölgelerinde 25 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanır. Kısa sürede tamamlanması ve etkili sonuç alınmasından dolayı, örümcek ağı uygulaması birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.


Örümcek Ağı Estetiği Sonrası İstirahat

Örümcek ağı estetiği, pratik bir uygulama olduğu için dinlenmeye ya da yatak istirahatine gerek kalmadan hasta sosyal hayatına geri dönebilir. Uygulamanın kapsamına göre, hastanın yüzünde şişlikler ve hafif morluklar oluşabilir. Ancak bu şişlik ve morluklar 4-5 gün içerisinde geçecektir. Bu uygulamanın getirebileceği etkiler, makyajla rahatlıkla kapatılabilmektedir. Kısa süreli bir etki olacağı için de endişe edecek bir durum değildir. Öte yandan, örümcek ağı estetiğinin getireceği bir komplikasyon bulunmamaktadır. Örümcek ağı estetiği, bu açıdan son derece güvenilir bir uygulamadır.

Örümcek Ağı Estetiği Kaç Seansta Sonuçlanır?

Uygulamanın yapılmasında, cildin mevcut durumu en önemli etkendir. Cilt eğer çok ciddi kırışıklık ve sarkmalara sahipse, örümcek ağı estetiği 3-4 seansta tamamlanabilmektedir. Uygulamanın maksimum fayda sağlayacağı seans sayısı, uzman hekim tarafından belirlenmektedir.

Örümcek Ağı Estetiğiyle Birlikte Başka İlave Uygulamalar da Yapılabilir mi?

Örümcek ağı estetiğiyle birlikte uygulanabilecek ilave uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, hastanın durumunun getirdiği gerekliliklere göre belirlenmektedir. Örümcek ağı uygulamasıyla birlikte yapılabilecek uygulamalar:

 • Yağ transferi
 • Botoks
 • Dolgu

gibi uygulamalardır. Bu uygulamaların yanı sıra, örümcek ağı operasyonu; sıklıkla uygulanan lazer tedavilerinden önce de uygulanabilmektedir. Örümcek ağı uygulaması, kalça büyütme estetiği ile ya da göğüs güzelleştirme estetiğiyle birlikte de uygulanabilmektedir. Bu uygulamalarla birlikte yapıldığında, örümcek ağı operasyonu oldukça güzel sonuçlar vermektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası

Örümcek Ağı Estetiği Öncesi Sonrası

Örümcek Ağı Estetiği Öncesi Sonrası

Örümcek ağı estetiği sonrası, sonuçlar hemen farkedilmeye başlanır. Fakat esas etkiler zaman geçtikçe görülecektir. Cildin altına yerleştirilen ve tamamen eriyebilir olan, polidioksanon (pdo) medikal iplerin erime süresince, etkiler artan bir şekilde görülecektir. Olumlu sonuçların artarak görülmesi bir yıla kadar sürmektedir.

Medikal iplerin tamamen erimesiyse, 250-290 gün aralığında tamamlanmaktadır. Örümcek ağı uygulamasının olumlu sonuçlarının etkileri, iki yıldan fazla görülmektedir. Eğer bu süreden sonra yine ihtiyaç duyulacak olursa, örümcek ağı estetiği tekrar uygulanabilmektedir.


Örümcek Ağı Kremi ve Maskesi

Örümcek ağı estetiğinden bağımsız olarak, örümcek ağı kremi ve maskesi piyasada satılmaktadır. Estetik uygulamayı yaptırmamış olanlar, ya da ciltlerinde estetik uygulamaya gerek duyulmadan toparlanabilecek bir deformasyon bulunanlar tarafından bu ürünler tercih edilmektedir. Örümcek ağı kremiyle, ciltte ciddi bir onarım işlemi başlamaktadır. Bu onarım sayesinde, derin olmayan sarkmalar ve kırışıklıklar toparlanabilmektedir. Eğer sizin de cildinizde derin olmayan kırışıklık ve sarkmalar bulunuyorsa, siz de örümcek ağı kremini ve maskesini tercih edebilirsiniz.

Kremin çalışma prensibi de tıpkı örümcek ağı uygulamasında olduğu gibi, örümcek ağı gibi cildin örülmesi esasına dayanmakta. Bu kez cildin üzerinde, krem vasıtasıyla örümcek ağı gibi bir örüntü ve gerginlik sağlanmaktadır. Böylece, cilt desteklenerek gergin bir duruş kazandırılmaktadır. Ayrıca krem formülasyonundaki maddeler sayesinde,

 1. Hücre bölünmesini hızlandırmakta,
 2. Epidermal hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatmakta,
 3. Multivitamin kompleksi sayesinde, cilde parlaklık ve canlılık katmaktadır.

Örümcek ağı kremi, fiyat olarak da oldukça makul bir fiyatla satışa sunulmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Sadece Yüze mi Uygulanır?

Örümcek ağı estetiğini araştıran hastaların birçoğu tarafından sorulan bir diğer soru da bu estetiğin sadece yüze uygulanıp uygulanmadığı konusunda olmaktadır. Örümcek ağı metodu, sadece yüze değil; vücutta sarkma ve kırışıklık yaşanan tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Özellikle göğüs, göbek, kalça ve vajina gibi bölgelerdeki deformasyonun giderilmesinde örümcek ağı metoduna başvurulabilmektedir. Sarkma ve kırışıklık olan cilt bölgelerindeki örümcek ağı uygulamaları, çok başarılı sonuçlanmaktadır.

İlgili bölgelerde başka diğer estetik operasyonlarla birlikte de uygulanabilen örümcek ağı uygulamasıyla, vücudumuzun derimizdeki onarımı kolaylaştırılmaktadır. Örümcek ağı estetiğiyle birlikte uygulanabilen ve oldukça iyi sonuçlar alınan diğer estetik operasyonları görmek için tıklayın.

Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları

Örümcek ağı estetiğinin yahut başka herhangi bir estetik operasyonun, internet üzerinden ya da telefonla fiyatının paylaşılması; Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Örümcek ağıyla alakalı fiyat bilgisini en doğru olarak estetik operatörlerinden öğrenebilirsiniz. Örümcek ağı uygulamasının, fiyatına etki eden faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Operasyon yapılacak bölgeler
 • Operasyonun uygulanacağı kısımların mevcut sarkma durumları
 • Kullanılacak PDO medikal iplerin ve iğnelerin adedi

Bu bilgiler ışığında, görüşeceğiniz estetik uzmanlar size en doğru fiyatlandırmayı verecektir.

Örümcek Ağı Estetiği Yaptırmalı mıyım?

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiğini Yaptırmalı mıyım?

Örümcek ağı ile cilt gerdirme estetiği yapmayı düşünüyorsanız ve kararsızsanız; kendinize birkaç soru sormanızda yarar var.

 1. Cildinizde gerçekten sizi rahatsız eden derecede sarkmalar ve kırışıklıklar mevcut mu?
 2. Örümcek ağı kremi ve maskesi, cildinizdeki kırışıklıkları geçirmekte yeterli olabilir mi?
 3. Örümcek ağı ile cilt gerdirme yaptırmak istediğinizden emin misiniz?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar, örümcek ağı estetiğini gerekli gösteriyorsa; bir estetik uzmanı ziyaret etmenizde yarar var demektir. 🙂

Örümcek Ağı Estetiğine Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örümcek ağı estetiği ya da başka bir estetik uygulamaya karar verirken, dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, operasyonun yapılacağı yerin seçimi olmalıdır. Merdiven altı olarak tabir edilen ve uzman bir hekimin bulunmadığı yerler, sağlığınızı riske atmanıza yol açacaktır. Özellikle internet gibi bir imkan varken, muhakkak bir araştırma yapmanız gerek.

 • Uygulamayı yaptıracağınız yerin daha önceki hastalarının yorumlarına,
 • Varsa hastaların önceki sonraki fotoğraflarına,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin, daha önceki çalışmalarına ve hastalarının yorumlarına,

internetten bakmanız, size bir fikir verecektir. Bunların dışında, fiyat araştırması vb. başka kıyaslamaları da ilgili merkezler ve hekimlerle görüşerek yapmanız da, sizin de bütçenizin de yararınıza olacaktır.


Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları

Örümcek ağı estetiğinin getirdiği birçok avantaj bulunmaktadır. Bunları kısaca saymak gerekirse,

 • Ameliyatsız bir germe yöntemi olması,
 • Operasyonun çok kısa sürede tamamlanabiliyor olması,
 • İyileşmenin kısa sürmesi,
 • Komplikasyon oluşturmaması,
 • Oluşan şişlik vb. etkilerin makyajla kapatılabiliyor olması,
 • Etkilerinin zamana yayılan bir şekilde gözlenebilmesi,
 • Herhangi bir yan etkisinin bulunmaması,
 • Hastanın sosyal hayatına kısa sürede dönebiliyor olması,

gibi avantajlar sıralanabilir. Eğer siz de cilt gerdirme estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, örümcek ağı metodu öncelikli tercihiniz olmalıdır. Güzelliğiniz bol, kırışıklığınız az, sağlığınız yerinde olsun! Bir sonraki yazımızda buluşuncaya dek, hoşça kalın… 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir