Ozon Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ozon Tedavisi Hakkında Bilmeniz GerekenlerSon zamanların en çok sevilen tedavilerinden biri olan ozon tedavisi bir çok patolojik hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yaşam süresinin kaliteli bir halde uzaması, daha dinç ve enerjik olmak için de ozon tedavisine başvurulabilir. Ozon tedavisi kanserden böbrek hastalıklarına, tansiyondan diyabete kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bugünkü yazımızda ozon tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler i anlatacağız. Ozon tedavisi nasıl uygulanır, ozon tedavisi kimlere uygulanır, ozon tedavisi hangi hastalıklara iyi gelmektedir sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon, atmosferin üst katmanlarında bulunan, canlıları güneşin ultraviyole ışınlarından koruyan, 3 oksijen atomuna sahip bir bileşiktir. Ozon tedavisi ise ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere denilmektedir. Tedavide kullanılan ozon gazı medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. %5 ozon ve %95 oksijen gazı karışımından oluşur. Ozon tedavisi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve rahatsızlığına göre hastanın alacağı dozu belirler. Buna göre bir ya da birkaç seansta ozon tedavisi uygulanır.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler den biri ozon tedavisinin doğal bir tedavi metodudur. Patolojik pek çok hastalığı düzeltme ya da azaltma özelliği vardır. Ozon tedavisi, bilimsel kurallara ve hijyen şartlarına uyduğu takdirde oldukça güvenli ve etkili bir uygulamadır. Bu nedenle tabi ki bir kontrol gözetiminde hemen hemen herkes ozon tedavisi görebilir.

Fakat eğer hastada ;

 • Aşırı alkol kullanımı
 • Hipertiroid
 • İleri derecede kansızlık
 • Kronik pankreas bezi iltihabı
 • Favizm
 • Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü varsa bu durumlarda hastaya ozon tedavisi tavsiye edilmez.

 

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

 • Dolaşım Bozuklukları

Arteryel dolaşım bozukluklarında, kısa yürüyüş sonrası ayaklarda oluşan ağrılarda, el ve ayak dolaşım bozukluklarında ozon tedavisi tavsiye edilir. Ozon tedavisinin dolaşım bozukluklarındaki başarısı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

 • Göz Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Yaşla birlikte ortaya çıkan dolaşım bozuklukları, göz fonksiyonlarını etkilemektedir. Yapılan çalışmalarla birlikte 6 ile 8 ay arasında görme fonksiyonunda iyileşmeler sağlanmıştır.

 • Romatizmal Hastalıklar

Romatizma hastalarının ilaç kullanımını azaltma ve hastalığın ilerleme hızını düşürme açısından ozon tedavisinden yararlanılır.  Özellikle kireçlenme, topuk dikeni, tenisçi dirseği ve kulunç tedavisinde çok olumlu sonuçlar alınmaktadır.

 • Şeker Hastalığı

Uygulanan ozon tedavisi pankreas hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak insülin salınımına yardımcı olur. Bu sayede hastanın ilaç kullanımının önüne geçiliyor. İnsülin direncine bağlı kilo artışı, şeker hastalığından dolayı oluşan yaralarda tedavi edici olarak uygulanabilir.

 • Kanser

Kanser hastalarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan ozon tedavisi ile oldukça başarılı sonuçlar meydana gelmektedir. Kanser hastalarında bağışıklık düzeyini ve vücut genel direncini artırıcı etkisi vardır. Aynı şekilde kanser tedavisi sırasında kullanılan radyoterapi ve kemoterapi sürecindeki olumsuzlukların azaltılmasına yardımcı olur.

 • Anti Aging ve Yeniden Canlandırma

Ozon tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler den bir diğeri tedavinin yaşlanma karşıtı etki göstermesidir. İş hayatındaki stres, zihin ve bedensel yorgunluk, yoğun çalışma temposunun getirdiği dirençsizliğe karşı ozon tedavisi oldukça etkili bir uygulamadır. Bu tedavi sayesinde kişiler kendilerini canlanmış ve yenilenmiş hissederler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir