Porselen Ten Makyajı Uygulaması

Porselen Ten Makyajı UygulamasıMakyaj trendleri, ihtiyaçlara göre sürekli değişmektedir. Son dönemlerin yeni gözdesi olan porselen makyaj uygulaması ile uğraştığınız makyajın kalıcı olmasını sağlamak mümkün. Porselen makyaj genelde yüzünde rahatsız edici derecede izler olan kişilere yapılsa da son zamanlarda makyajın kalıcı olmasını sağlamak için de yapılmaktadır. Porselen ten makyajı uygulaması ile birilikte günlük hayatta elde ettiğiniz canlı, sağlıklı görünüm aksine daha mat bir uygulama sağlar.

Porselen ten makyaj uygulamasında dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır. Bu makyajda kullanılan pudralar, taş pudra denilen daha sert pudralardır. Su ile karıştırılarak uygulanan taş pudra, normal pudraya göre daha çok kapatıcı etkiye sahiptir. Günlük makyajda olduğu gibi porselen makyajda da pudra ve fondöten seçiminiz oldukça önem taşır. Cilt renginizle uygun fondöten ve pudra sizi şıklığa götüreceği gibi tam tersi seçimler yüzünüzde çok sırıtacaktır. Sert ve zor düzeltilebilir olmasından dolayı kullanacağınız malzemelerin ve renk tonlarının iyi seçilmesine dikkat edin. Bu konuda uzman birinden yardım alabileceğiniz gibi evde örnek uygulamalarla pratik yaparak kendiniz için uygun porselen makyaj uygulayabilirsiniz.

Hassas bir cilde sahipseniz porselen makyajı çok tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü porselen makyajın uygulaması olduğu kadar temizlemesi de zordur. Daha çok özel günlerde tercih edilmesi tavsiye edilen porselen makyaj uygulamasını gündelik hayatta da kullanmak isterseniz güzellik uzmanı tarafından bilgi alabilirsiniz.

Porselen Ten Makyajı Nasıl Uygulanır?

  1. Porselen makyajda önemli olan cildi pürüzsüzleştirmektir. Bunun için ilk adım olarak primer adı verilen makyaj bazını yüzünüze uygulayın.
  2. Makyaj bazının üzerine fondöteninizi sünger yardımıyla uygulayın. Fondötenin cilt renginizden bir ton açık olmasına dikkat edin. Çene kemiğinden itibaren uygulayacağınız fondöten boyun ile yüzünüz arasındaki renk farkını ortadan kaldıracaktır.
  3. Fondötenden sonraki uygulama yumuşak bir fırça yardımıyla göz altları için kapatıcı uygulamaktır. Günlük kullandığınız kapatıcıdan daha açık bir renk kullanmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar. Burnunuzun üstüne, alnın kaşlarla birleştiği yere, çene ucuna ve üst dudağınızın orta noktasına aydınlatıcı uygulayın.
  4. Şeffaf ya da porselen pudra kullanarak makyajınızı sabitleyin. Pudradan sonra porselen ten makyajı uygulaması tamamlanmıştır. Göz kapaklarının rengini eşitlemek için krem rengi bir fardan yardım alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir