Pratik Güzellik Önerileri

Pratik Güzellik Önerileri
Güzel ve bakımlı olmak her kadın için önemlidir. Kimisi bunun için bıçak altına yatmayı göze alabilirken kimisi de makyaj ya da daha doğal yöntemlerle sağlıyor. Bugünkü yazımızda sizlere pratik güzellik önerileri sunacağız. Güzel bir gülüş için ne yapmalı? Gözleri ortaya çıkaran makyaj nasıl yapılır? Zayıf tırnakların çözümü ne? Tüm bu soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

  • Güzelliğin en başta olması gereken dişlerden başlayalım. Beyaz ve temiz dişler güzel bir gülüşün vazgeçilmezidir. Beyaz dişlere kavuşmanın ilk koşullarından biri dişlerinizi düzenli fırçalamanızdır. Sigara, kahve ya da çayı çok tüketiyorsanız buna özel diş macunları kullanmanızda fayda var. Bunun yanında diş ipi kullanmayı ihmal etmemek ve dil temizliğine önem vermek de güzel dişlere kavuşmak açısından önemlidir.
  • Pratik güzellik önerilerine saçlardan devam edelim. Bakımlı ve sağlıkla parlayan saçlar hangi kadını daha güzel göstermez ki? Saçlarınız için doğru şampuanı bulmak çok önemli. Bunun yanı sıra evde yapabileceğiniz saç maskeleriyle saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı ve argan yağından oluşan saç maskesini haftada bir kere uygulayabilirsiniz.
  • Cilt bakımı için sabah akşam yüzünüze uygun bir yüz temizleme jelini kullanmanın yanı sıra tonik olarak doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Doğal gülsuyu güzel bir toniktir. Kış günleri için gülsuyu ve bir miktar suyu sprey şişesinde karıştırıp kullanabilirsiniz. Yaz günleri için gülsuyunu buz kalıplarına dondurarak hem ferahlatıcı hem de doğal bir çözüm bulabilirsiniz.
  • Gözlerini ön plana çıkarmak ve seksi gözlere kavuşmak için ihtiyacınız olan tek şey siyah göz kalemi. Afgan kadınlarının güzelliğini borçlu olduğu siyah göz kalemi ile, seksi ve buğulu bakışlara sahip olmak çok kolay.
  • Fransız kadınları doğal güzellikleriyle bilinir. Siz de Fransız kadınlarının doğal güzelliğini yakalamak istiyorsanız lip glosslar yerine ruj kullanmayı deneyin. Makyajınız olmasa bile evden rujunuz olmadan çıkmayın. Ruj sizi hem doğal hem de asil gösterecektir.
  • Pratik güzellik önerilerinden bir diğeri limon suyu. Tırnaklarınız çok kırılıyor ve uzatamıyorsanız, bunun da çözümü mutfakta. Yemeklerde kullandığınız limonu tırnaklarınızda da kullanarak sert ve güçlü tırnaklar elde edebilirsiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir