Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım ÖnerileriBir kadın için güzel görünmek oldukça önemlidir. Yüz güzelliğinin yanı sıra saç güzelliği de oldukça önemlidir. Saçınız ne kadar güzel ve bakımlıysa siz de o kadar iyi hissedersiniz. Saçlarınızın bakımlı olması için pahalı çözümlere ihtiyacınız yok. Bu yazımızda pratik saç bakım önerileri paylaşacağız. Bu sayede siz de bakımlı saçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saç bakım önerilerinden sonra pratik saç modelleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Saçlarınız kirliyse

Saçlarınız çabuk yağlanıyor ve her gün yıkamaktan yorulduysanız ya da fazla vaktiniz yoksa son yıllarda kullanımı yaygınlaşan kuru şampuanlardan birini tercih edebilirsiniz. Kuru şampuanı saç diplerine sıktıktan sonra saçlarınızı tarayın. Daha sonra güzel bir atkuyruğu modeli yaparak günü kurtarabilirsiniz.

Kıvırcık saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız

Kıvırcık saçlarınızı düzene sokmakta zorlanıyorsanız çok pratik bir şekilde dağınık topuz yapabilirsiniz. Saçınızı tepeden ya da aşağıdan kabarık bir şekilde tutturarak tokalarla sabitleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzünüzün etrafından saçlar çıkararak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saçınıza sinmiş kokulardan rahatsızsanız

Saç bakım önerileri nden bir diğeri domates suyudur. Saçınıza sinmiş sigara, yemek vs gibi rahatsız olduğunuz kokular varsa, domates suyunu kullanabilirsiniz. 1 fincan domates suyuna ekleyeceğiniz 2 çay kaşığı suyla karıştırarak saçlarınızı yıkayın. Kötü kokular saçınızdan gitmiş olacak.

Saçlarınız elektrikleniyorsa

Kontrollü bir elektriklenme saçınıza hacim verir. Fakat saçınızın kabarmasını kontrol edemiyorsanız uygun bir çözüm arama zamanı gelmiş demektir. Çözüm için banyoda saç kremi ya da maske kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer kullanıyorsanız saçınızda daha uzun süre tutmak daha etkili olacaktır. Eğer o kadar uzun süreniz yoksa sabah kalktığınızda tarağa sıkacağınız saç spreyle daha kısa sürede elektriklenmiş saçınıza çözüm bulabilirsiniz.

Saç kreminiz bittiyse

Saç kreminiz bitti ve saçınız kremsiz açılmıyorsa çok pratik bir şekilde saçınıza şekil verebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir miktar sütü boş bir şampuan şişesine dökerek temiz, nemli saçınıza uygulamak. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Sütün içerisindeki yağ ve albümin saçınıza yumuşaklık ve parlaklık sağlayacaktır.

Saçlarınıza kısa sürede hacim kazandırmak istiyorsanız

Sabah kalktınız ve acil çıkmanız gerekiyor ama saçınız oldukça hacimsiz. Böyle bir durumda hemen saçlarınıza saç spreyiyle şekil vererek tarayın. Saç kurutma makinesiyle biraz ısıtarak normalde saçınızı ayırdığınız yönün tersine ayırın. Saç bakım önerileri nden biri olan bu tavsiye sayesinde saçlarınız çok kısa sürede hacim kazanmış olacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir