Pratik Saç Modelleri

Pratik Saç ModelleriSaç bir kadının görünüşünü tamamlayan ögelerden biridir. Sağlıklı, güzel şekil verilmiş bir saç bir kadını her zaman güzel ve bakımlı gösterir. Fakat her zaman saçlarımız için uzun saatler ayıramayız. Böyle zamanlarda pratik modelleri hayat kurtarıcı olacaktır. Bugünkü yazımızda pratik saç modelleri nden örnekler vereceğiz. Siz de bu modelleri deneyerek kısa zamanda oldukça havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Pratik Saç Modelleri - At Kuyruğu

Pratik Saç Modelleri – At Kuyruğu

1- At Kuyruğu

Bilinen en klasik model olan at kuyruğu saç modelleri arasında efsaneleşmiş bir modeldir. Eğer düz ve uzun saçlara sahipseniz çok kısa sürede mükemmel bir at kuyruğu yapabilir ve sade bir güzelliğe kavuşabilirsiniz. Dalgalı saçlarla yapılan at kuyruğu modelleri de size romantik bir hava katacaktır.

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

2- Dalgalı Saç

Her zaman rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir model olan dalgalı saça kısa sürede sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler ise varsa maşa, yoksa saç kurutma makinesi ve saç fırçası. Ortaya çıkan dalgalar sizi alımlı ve bakımlı gösterecektir.

 

 

 

Örgülü Taç Modeli

Örgülü Taç Modeli

3- Örgülü Taç

Pratik saç modelleri denir de örgüsüz bir model düşünülebilir mi? Tabi ki hayır. Üstelik bu modeli uygulayabilmek için çok uzun saçlara da ihtiyacınız da yok. Saçınızı sağa ya da sola ayıracağınızı seçip ayırın ve ayırdığınız kısımlardan örmeye başlayın. Örgülerden bir kısmını saçınızın üst kısımlarında alın. Bu sayede daha şık bir görüntüye ulaşacaksınız. Başınızın alt kısmına geldiğinizde saçınızı tokalamak yerine diğer taraftan tutamlar alarak örmeye devam edin. Tüm saçınız bittiğinde tokalayın. Örgüyü başınızın üstünden dolayarak saçınızı tel tokayla sabitleyin. Başta zor gibi gelse de eliniz alıştıkça 5 dakika içinde rahatlıkla bu modeli yapabilirsiniz.

 

Pratik Saç Modelleri- Fransız Topuzu

Pratik Saç Modelleri- Fransız Topuzu

4- Fransız Topuzu

Pratik saç modelleri nin bir örneği de Fransız topuzu. Uzun ve düz saçlarınız varsa bu modeli çabucak yapabilirsiniz. Dalgalı saçlara ve yeterli vakte sahipseniz yine rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Yapmanız gereken saçlarınızı yukarıdan değil aşağıdan at kuyruğu şeklinde toplamak. Daha sonra kuyruk kısmını tarayın ve karışıklıkları giderin. Saçınızı aynı yönde burmaya başlayın. Daha sonra başınızın alt kısmına doğru burmaya devam edin. Bu şekilde Fransız topuzunu yapabilirsiniz. Saçınızın uç kısmını topuzun altına tutturun. Bir kaç tane daha tel toka kullanarak topuzu sabitleyin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir