Sevgililer Gününde Alınabilecek İlginç Hediyeler

sevgililer-gununde-alinabilecek-ilginc-hediyeler

Sevgililer günü için birbirinden ilginç ve pratik hediye önerileri Hatun Güncesi’nde.

Sevgililer gününe şurada kaldı bir hafta! Bu bir hafta içerisinde, ivedilikle organize edilmesi gereken bir yemek ve hazırlanması/alınması gereken hediyeler var. Hazırlıklarınız bitmediyse, hediyeniz yetişmediyse; paniklemeyin! Hatun Güncesi, sizin yanınızda. 🙂 Yazının başlığında “alınabilecek ilginç hediyeler” dedik ama yazımızın içerisinde, bütçesi hediye almaya uygun olmayan kimseleri de düşündük. El yapımı bir şeyler de bulabilirsiniz. Listemize geçersek…

1. Ona Bir Beste Yapın

İlk ilginç hediye fikri, bir beste! Evet, evet. Müzik ruhun gıdasıysa ve siz de onun ruhuna dokunmak istiyorsanız, aradığınız hediye bir beste! Eğer, bir enstrüman çalma yeteneğiniz varsa ve birazcık yatkınsanız müziğe; sevgiliniz için bir beste yapabilirsiniz. Elbette anlamlı sözlerle bezenmiş bir müzik, sevgilinizin gözlerinin parlamasına sebep olacak!

2. Ledler İle Aşkınızı İlan Edin

Elektronik alanında yatkınlığınız varsa, aşkınızı ledlerle haykırabilirsiniz. Eğer elektronik konulara ilgi duymuyorsanız, bunu led tabelalar yapan bir yerde de yaptırabilirsiniz. Fakat tabela biçimini seçerken hassas olmazsanız, “Ben dükkan mı açıyorum? Bu ne biçim hediye?” tepkisiyle karşılaşabilirsiniz. O yüzden hassas davranmanız gereken bir konu. Eğer çok parlak bir fikir gibi görünmemişse, çok zorlamayın bu ihtimali.

3. Mendil İşleyin

Biraz nostaljik ama güzel bir hediye olacaktır işlemeli mendil. Rengini zevklerinize göre seçerken, işleme kısmında isimlerinizin baş harfini kullanmalısınız. Özellikle, biraz klasik tercihleri olan bir erkek için şahane bir hediye olacaktır.

4. Baskılı Ürünler

Baskılı ürünler oldukça eğlenceli hediyelik eşyalara dönüşebiliyor. Özellikle, baskılı tişört, kupa, yastık ve yapbozdan oluşan bir takım çok eğlenceli olabilir. Unutulmaz olma ihtimali oldukça yüksek olan bu set, size biraz pahalıya mâl olabilir. Fakat, yılda bir sefer diyoruz ve fiyatlara takılmıyoruz.

5. Parfüm

Parfümü herkes alır. Bizim kastettiğimiz “sıradan” ve satın alınabilecek bir parfüm değil. El yapımı, emek gerektiren bir parfüm. Üstelik bunu yapmak için kimyager filan olmaya da gerek yok. Sadece birazcık sabır gerek. (Hatta buyurun tarifi de burada: Ev Yapımı Parfüm Tarifi) Üstelik, hediyeyi vereceğiniz, şahsı muhterem esansını beğenirse, üretmeye de devam etme şansınız olur.

6. Sevginizi Tatlıya Bağlayın

Bu önerimiz oldukça iştah açıcı. 🙂 Eğer diyetiniz varsa, bu öneri pek size göre olmayabilir. Harfli çikolatalardan, mesajınızı oluşturun ve afiyetle yeyin! Rengarenk çikolataların her bir tanesinde farklı bir harf yazacak ve mesajınız bir bütün olarak önce sevdiğinizin ruhuna, sonra da midesine değecek.

Bunların dışında başka yaratıcı fikirler bulmak da mümkün. Bir kutu içerisinde bonibonların altına saklanmış olarak, bonibon kapaklarıyla bir zincir halinde sevdanızı yazabilirsiniz. Ya da birlikte çektirdiğiniz fotoğraflardan bir albüm hazırlayabilirsiniz. Her şeyin dijitalize olduğu bu dönemde, etkili bir hediye olacaktır. Bunun gibi varyasyonları kendiniz de türetebilirsiniz.

Yazımızı bitirmeden önce, hediyenin sunumuna da değinmek istiyoruz. Öncelikle, karşınızdaki kadına ya da erkeğe bir hediye vereceğinizde, damdan düşer gibi vermeyin. Etkileyici bir sunum olsun. Hediyenin paketinden, verileceği noktaya kadar her detayı düşünün. Hatta, ufak bir bulmaca hazırlayabilirsiniz. Böylece, hediye sahibine, dedektiflik sonucu ulaşacaktır. Siz de hediyenin bulunacağı noktada elinizde bir tane gül ve kısa bir konuşma metniyle hazır bulunabilirsiniz. Bu tarz detaylar, hem hediyenin etkisini artıracak hem de size koca bir öpücük olarak dönecektir. Sevgi dolu günler geçirmeniz dileğiyle, hoşça kalın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir