Sıcak Su ve Limonla Zayıflayın!

limon-suyu-zayiflatir-miGün içindeki bir kaç küçük değişiklikle hem daha zinde olup hem de kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Limonun solunumdan sindirime, sinir sisteminden kilo vermeye kadar uzanan geniş bir fayda listesi var.  Sabahları kahve içmeden güne başlayamıyorsanız eğer kahve yerine sıcak su limon ikilisini deneyebilirsiniz. Bir kaç gün içinde daha zinde hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra sıcak su limon ikilisi kilo vermenize yardımcı olur, hem ihtiyacınız olan suyu karşılar hem sindirim sistemini harekete geçirerek sindirimi hızlandırır hem de günlük c vitamini ihtiyacını büyük ölçüde karşılar.

Limon Suyuyla Nasıl Zayıflanır?

Güne başlarken ilk olarak limon suyu içmek sindirim sisteminizi uyararak harekete geçmesini sağlar. Bu da besinlerin vücudunuza alınmasını kolaylaştırır. Limon sayesinde hücrelerde depolanan yağ vücuttan daha rahat atılır.

Limon mide asidini artırarak midede kalsiyumun daha rahat emilmesini sağlar. İyi emilen kalsiyum yağ hücrelerinde depolanır. Yağ hücresindeki kalsiyum miktarı arttıkça, yağların yakımı hızlanır.

Limon, vücudunuzu temizlemek için güzel bir besindir. Karaciğerdeki atıkların ve toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Limonun kilo verme konusundaki bir diğer avantajı ise idrar söktürücü olmasıdır, limon böbreklerde boşaltımı sağlar.

Sıcak Su ile Limon Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kaynayıp biraz dinlendirilmiş bir bardak su içerisine bir limonun yarısını sıkın. Bir bardak için yarım limon yeterlidir. Karışımı daha etkili hale getirmek isterseniz içerisine biraz tarçın ya da zencefil ekleyebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanız hızlanarak yağ yakımı kolaylaşacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir