Sonbahar Trendi: Bordo Far

Sonbahar Trendi Bordo FarEylül ayının gelişiyle beraber sonbahar etksini göstermeye başladı. Sıcaklardan bunalanlar için serin havalar kendini gösterdi ve rahat bir nefes aldık. Sonbahar makyaj severlerin de dört gözle beklediği mevsimlerden. Güzelce uğraştıktan sonra akmayan makyaj havası geri geldi. Sonbaharda dudaklarda görmeye alıştığımız bordo- mürdüm renkler bu sezonda gözlerde göreceğiz. Bugünkü yazımızda sizin için bordo far bulabileceğiniz markaları araştırdık. Sezona ayak uydurmak istiyorsanız bunlardan bir tanesini edinmenizi tavsiye ederiz.

Sıralamaya ilk olarak bordo renk farlardan oluşan far paletlerinden başlayacağız. Bu sayede hem mürdüm/bordo renklerinde far içeren hem de günlük olarak kullanabileceğiniz farlar içeren bir palete sahip olacaksınız.

The Balm Nude Tude Far Paleti

Nude'tude The Balm

Nude’tude The Balm

Aradığınız renk kızıllık- kahverengilik içeren bir bordoysa bu palet içerisinde bulunan Sexy rengiyle istediğiniz bordo fara kavuşabilirsiniz. Aslında paletteki en dikkat çekici renk diyebiliriz. Tamamen mat olmasa da ışıltılı  bir far da değil. Pigmenti yüksek bir far arıyorsanız bu paleti tercih edebilirsiniz.

 

 

The Balm Bon Jovi Far Paleti

The Balm Bon Jovi Alice Copper

The Balm Bon Jovi Alice Copper

Yine the Balm ın en çok tercih edilen far paletlerinden biri olan Bon Jovi paleti de tercih edebileceğiniz far paletlerinden biri. Seyahat için oldukça kullanışlı olan bu palete içerisindeki Alice Copper rengiyle de bordo fara duyulan ihtiyacı karşılayacaktır. Oldukça karakteristik bir renk ve oldukça pigmentli bir farla karşılaşacaksınız.

 

 

 

The Balm The Mont Balm Far Paleti

The Balm Mont Balm Aspen

The Balm Mont Balm Aspen

Genel olarak kışlık bir far paleti diyebileceğimiz the mont balm paleti 4 renkten oluşuyor. Bunlardan biri de ihtiyacınızı oldukça karşılayacak olan Aspen far paletidir. Bordo/mürdüm ve kahverengi tonlarında desek de bordoluğu ağır basan çok güzel bir renk. İçinde minik ışıltılar olsa da çok fazla kendini belli etmiyor. Tek eksisi biraz tozutan bir yapıya sahip. Almaya karar vermeden bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

 

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti

The Balm Meet Matte Trimony Matt Kumar

The Balm Meet Matte Trimony Matt Kumar

Tamamen mat renklerden oluşan bu palet mat bordo far arayışındaysanız güzel bir tercih olacaktır. Diğer bordo farlara göre daha farklı bir rengi var. Görünüşte kiremit rengi gibi dursa da vişne çürüğü/ bordo ayarında bir renk. Mat renklerden oluşan farlardan hoşlanıyorsanız genel olarak bu paleti beğeneceksiniz. Fakat almadan önce mat farların normal farlara göre daha az pigmentasyonu olduğunu unutmayın.

 

 

Golden Rose Professional Palet 109 Numara

Golden Rose 109 Palet

Golden Rose 109 Palet

Dumanlı göz makyajı yapmayı sevenler ve sonbahara uygun bir palet arayanlar için hem kullanışlı hem de uygun fiyatlı bir palet. İçerisinde bulunan bordo renkli farla istediğiniz göz makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Hatta sırf bordo renkli far için bile bu paleti alabilirsiniz. Pigmentasyonu yüksek, yumuşacık bir renk istiyorsanız bu palete bir göz atın.

 

Wet n Wild Comfort Zone Paleti

Wet n Wild Comfort Zone Palet

Wet n Wild Comfort Zone Palet

Özellikle indirim zamanlarında oldukça uygun fiyata gelen Comfort Zone paleti hem renkleri hem de pigmentasyonu açısından güzel bir palet. Çoğunuzun mutlaka duyduğu ya da elinde bulundurduğu paletin içerisinde bulunan bordo rengi makyajınızda deneyebilirsiniz. Daha çok kahveye çalan bordo renk olsa da özellikle eyeliner olarak çok başarılı bir far. Yine aynı palet içersinde yer alan sağ alttaki definer rengi de duochrome bir renk olan kızıllık oranı yüksek bordo olarak kullanabilirsiniz.

Wet n Wild Comfort Zone paleti hakkında ayrıntılı inceleme için yazımızı okuyabilirsiniz.

Wet n Wild Petal Pusher Far Paleti

Wet n Wild Petal Pusher Palet

Wet n Wild Petal Pusher Palet

 

Bu palet daha çok mor renklerden oluşsa da sağ sütunda 3. sırada bulunan crease rengi güzel bir bordodur. Kahverengilik içeren bir bordo far arıyorsanız bu paleti tercih edebilirsiniz. Palet pigmentasyon ve kalıcılık olarak yüksek, fiyat olarak uygun bir palet. Ayrıca bu bordo far Mac farlardan beauty market farına dupe olarak gösterilmektedir.

 

Wet n Wild Knock On The Wood Paleti

Wet n Wild Knock on the Wood

Wet n Wild Knock on the Wood

 

Wet n Wild ın 3 lü far paletlerinden olan knock on the wood paleti hem çantada taşımalık hem de uygun fiyatlı bir palet. Birbirine uygun renklerden oluşan bu paletle göz makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. İçerisinde bulunan çok hoş renge sahip olan bordo farla sonbahar makyajınızı yapabilirsiniz.

 

 

Tekli Bordo Farlar

Far paletlerinden sonra tekli bordo farlara geçebiliriz. Eğer sadece bordo renkli fara sahip olmak istiyorsanız ya da yakışıp yakışmayacağından emin değilseniz tekli farları tercih edebilirsiniz.

İlk olarak geniş renk yelpazesine sahip olan Mac farlardan başlayalım:

Mac Everyone’s Darling Far

MAC Everyone's Darling

MAC Everyone’s Darling

 

İçerisinde mürdüm ya da morluk bulunmayan bir bordo istiyorsanız tam olarak aradığınız renk budur diyebiliriz. Fakat ışıltılı farlar seviyorsanız bu fardan uzak durun. Kahve alttonlu mat bir bordo far istiyorsanız ilk tercihiniz everyone’s darling olabilir.

 

 

Mac Deep Damson Far

MAC Deep Damson

MAC Deep Damson

 

Kirpik diplerini belirginleştirmek için mürdüm tonlarında far arıyorsanız bu fara bakabilirsiniz. Yine mat severlerin beğeneceği bir far olan deep damson bordodan ziyade mürdüm mor tonlarına daha uygun bir far.

 

 

Mac Sketch Far

MAC Sketch Far

MAC Sketch Far

Mac deep damsona oldukça benzeyen fakat daha ışıltılı yapıya sahip far. Gölge yapmak için bordo tonlarında far arıyorsanız doğru tercih olacaktır. Pigmentasyonu oldukça iyi olan far aynı zamanda yüksek kalıcılığa da sahip.

 

 

 

Catrice Al Burgundy Far

Catrice Al Burgundy Far

Catrice Al Burgundy Far

 

Rossmanlarda satışa çıkan catrice markasının farı olan al burgundy oldukça güzel bir bordo far. Yumuşacık dokusu, yüksek pigmentasyonu ve rengi sayesinde çok memnun kalacağınız bir far. Uyarmadan geçmeyelim biraz hassas bir far, çantanıza atarken 2 kere düşünmenizde fayda var.

 

 

H&M Sahara Dawn Far

H&M Sahara Dawn Far

H&M Sahara Dawn Far

 

H&M farlar geniş renk yelpazesiyle son zamanların popüler markalarından. Özellikle indirim zamanlarında çok güzel farları çok uygun fiyatlara almanız mümkün. Sahara dawn renkli far, kızıl/bakır ışıltılara sahip, hafif mora çalan bordo bir far. Yumuşak dokusu, yüksek pigmentli yapısıyla oldukça kullanışlı bir renk.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir