Soru-CevapCategory: GüzellikDaha güzel nasıl makyaj yapabilirim?
Sena asked 10 ay ago

Makyaj yaparken; ruj taşırmak, kalem çekerken simetriyi bozmak, allığı düzgün dağıtamamak gibi tuhaf problemlerim var. 🙁 Makyaj yaptığım zaman normal kadınlar gibi, kendimi iyi hissedemiyorum ve her seferinde hevesim kursağımda kalıyor. Tecrübeli arkadaşlara soruyorum, daha güzel nasıl makyaj yapabilirim? Çok güzel olmasa da olur, sadece daha düzgün makyaj yapabilsem kafi 🙁

1 Answers
Bal Böceği Staff answered 10 ay ago

Merhaba Sena 🙂
Öncelikle yüz şeklini belirlemeniz makyajınızda size yardımcı olacaktır. Örnek vermek gerekirse yüz şekliniz kare mi oval mi yuvarlak mı, bunları belirlemeniz allığı nasıl süreceğinizi, nasıl aydınlatıcı süreceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır.
Eyelinerin şekli  ve far uygulaması da göz yapınızla uyumlu olduğu zaman daha etkili olacaktır. 
Tüm bunların yanı sıra makyaj yapmak da pratikle alakalı. Eliniz ilk başta yatkın olmasa da zaman geçtikçe hem hız kazanacak hem de elinizin yatkınlığı artacaktır. 
Yeni başlayanlar için makyajla alakalı videolar izleyebilirsiniz. Boş zamanlarınızda videolardaki yöntemleri deneyip sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz. 
Bir de unutmadan, cildiniz ne kadar düzgün olursa yaptığınız makyaj o kadar güzel görünür. Bunun için öncelikle beslenmenize, sonrasında ise cilt bakımınıza oldukça özen göstermelisiniz 🙂