Soru-CevapCategory: SağlıkLiposuction yaptırmadan yağlardan nasıl kurtulabilirim?
Perihan asked 6 ay ago

Merhabalar, Bir süredir vücudumdaki aşırı yağlanmadan rahatsızlık duyuyorum. Bunun için çeşitli diyetler ve spor programlarına devam ediyorum ama çok çok yavaş sonuç alıyorum. Vücudumdaki bu yağlanmalara karşı, sık sık estetik operasyona başvurma fikri geliyor aklıma. Ama nedense emin olamıyorum. Liposuction sanki, son çareymiş gibi geliyor bana. Bir de sorun eğer metabolizma hızımdan ya da fark edemediğim başka bir problemden kaynaklıysa; kısa bir süre sonra liposuctionın etkisi tamamen geçecekmiş gibi bir önyargım var. Bu yüzden de ne zaman yağ aldırmayı düşünsem, aklım karışıyor. Liposuction yaptırmadan yağlarımdan nasıl kurtulabilirim?

Dediğim gibi, birçok diyet ve spor programını denedim. İnternet üzerinden satılan zayıflama ilaçları ve çeşitli zayıflatan bitkilere de pek güvenemiyorum. Açıkçası doktor kontrolünde olmadan da bu tip şeyleri kullanmayı mantıklı da bulmuyorum. Yine de ihtimal olarak zaman zaman düşünmüyor değilim. O yüzden, spor yapmak ve bitkisel zayıflatıcılar önermekten başka bir şeyler önerirseniz sevinirim.

Çok uzun yazdım, kusura bakmayın ama artık bu durum psikolojimi de olumsuz etkilemeye başladı. Bir çare lütfen… 🙁

1 Answers
Bal Böceği Staff answered 6 ay ago

Selamlar, Bunun için liposuction bana göre de en son çare. Ancak yine de psikolojinize negatif etki etmeye başladıysa; düşünmenizin zamanı gelmiş olabilir. Elbette bunu bir hekimle görüşmek ve fikrini almak sizin için daha uygun bir çözüm olacaktır. Ayrıca estetik operasyondan önce, mutlaka bir diyetisyenle görüşmelisiniz. Diyetisyen muhtemelen, metabolizma hızınızı ölçtürecek, kan değerlerinize ve hormonal durumunuza baktıracak ve ona göre bir yol haritası çıkaracaktır. Böylece daha doğru bir şekilde karar verebileceksiniz. İnternet üzerinden satılan zayıflama ilaçlarına da pek kulak asmayın. Çünkü, kimin gerçekten orijinal ürün sattığı, kimin hileli ürün sattığı belli olmayan bir alan. Haberlere sık sık konu olan bu alanda, insan sağlığı ciddi bir riske giriyor. Bu nedenle kararınız ve şüpheniz oldukça yerinde. Tekrar yağ aldırma konusuna dönelim ve sorunuzun en net yanıtını verelim: Bir diyetisyen ve bir estetik cerrahla görüşerek, yapmanız gereken en doğru tercihi profesyonellerin desteğiyle bulabilirsiniz. Böyle durumlarda herkesin durumu, bir diğerinden son derece farklıdır. Bizim de burada yazacaklarımız, benzersiz durumlar için hekim tavsiyesine başvurmak olacaktır. Umarız fazla yağlarınızdan bir an önce kurtulur ve dilediğiniz görünüme kavuşursunuz…