Soru-CevapCategory: Para ve EkonomiPara kazanmak neden bu kadar zor?
Anonymous asked 6 ay ago

Hepimiz bir takım işlerde çalışarak para kazanmaya uğraşıyoruz. Bu çok saçma değil mi? Üstelik çok da zor bir şey. Tanımadığımız insanlarla, sırf para kazanmak için aynı ortamda bulunuyoruz. Belirli amaçlar doğrultusunda üretiyoruz/hizmet veriyoruz. Sonra? Sonra kazandığımız parayı başkaları da para kazansın diye dağıtıyoruz. Bunun karşılığında biz de hizmet alıyoruz. https://www.youtube.com/watch?v=FBY3AHfe2Cc videodaki gibiyiz hepimiz. Sonuç olarak: Para kazanmak neden bu kadar zor?

1 Answers
Bal Böceği Staff answered 6 ay ago

Para kazanmak zor değil aslında, sadece Türkiye’de geçinmek gün geçtikçe daha zor hale geliyor. Artan döviz kurları, yükselen işsizlik ve diğer birçok sebep; ülkede tutunmayı zorlaştırıyor. Her 5 gençten 1 tanesi işsiz. Bu sayının ne zamana kadar artacağı, yahut ne noktada stabilize olacağı kestirilemiyor. Elbette zaman içerisinde bir şeyler yola girecektir ama o zamana kadar: Para kazanmak zor gelecek. Zorlanacağız. Ama şundan emin olmamız gerekiyor: Hiçbir buhran kalıcı değildir. Bu süreçte, para kazanmak için alternatif yollar üretmek gerekiyor.

Videoya gelince, video konusunda ben bu kadar insafsız değilim. Evet birilerinin üretimi, birilerinin tüketimidir. Ancak bu insanlık tarihi kadar eski bir olgu. Ekonomide işler, “hizmetçilik” esasında ilerlemiyor bana kalırsa. Sonuç olarak: Para kazanmak zor değil, içinden geçtiğimiz dönem bir parça sıkıntılı. Enseyi karartmayın hemen. Birey birey, daha önümüzde yaşanacak çok güzel günlerimiz var hepimizin. 🙂