Tatil Alışverişi İçin Öneriler

Tatile çıkma zamanı geldi. Peki yapacağımız tatil alışverişi nasıl olmalı?

Tatile çıkma zamanı geldi. Peki yapacağımız tatil alışverişi nasıl olmalı?

Zaman zaman hava kapalı olsa hatta yağmur da yağsa güneşin içinizi ısıttığı, sıcak havaların sarıp sarmaladığı yaz günlerine geldik. E tabi ki yazın olmazsa olmazı deniz, kum, güneş. Bavulunuzu gereksiz eşyalarla doldurup işinize yaramayan eşyalarla oyalanmamanız için  bugünkü yazımızda tatil alışverişi için öneriler bulacaksınız.

Tatil Alışverişi İçin Öneriler

1. Tatile çıkmadan önce yapacağınız ilk şey geçen seneki kıyafetlerinizi gözden geçirmeniz olacaktır. Aslında kısaca gardırobunuzu gözden geçirmeniz desek daha doğru olur. Bu sayede geçmiş senelerden kullanabileceğiniz kıyafetleri belirleyip eksiklerinizi listeleyebilirsiniz. Bu sayede gereksiz alışverişten kurtulup paranızı cebinizde tutabilirsiniz.

2. Kıyafetlerinizi gözden geçirdikten sonra yapılacak şey eksiklerinizi listeleyip eğer ihtiyacınız varsa tatil alışverişi yapmaktır.  Tatil alışverişi için önerilerden ilki  gardırobunuzdaki kıyafetlerle uyumlu şeyler seçmeniz olacaktır. Bu sayede aldığınız kıyafet ve takıları rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

3. Tatilde rahatlık ön planda olmalı. Yazlık elbiseler, şortlar, daha hafif kumaşlardan pantolonlar, tiril tiril tişörtler, askılı bodyler, sandaletler tatilin olmazsa olmazları. Fakat bunların yanı sıra bir adet şık bir elbise, bu elbiseye uygun takılar, ayakkabı ve çanta tatil alışverişi listesinde olmalıdır. Akşam güzel bir yemeğe çıktığınızda ya da daha resmi bir ortama girmeniz gerektiğinde bu parçalar sizin için kurtarıcı olacaktır.

4. Tabi ki tatil olur da deniz, kum olmaz mı? Zevkinize ve vücut ölçülerinize göre mayo, mayokini veya bikiniden bir ya da birden fazla almanız gereklidir. Henüz bikini almadıysanız 2015 Mayo ve Bikini Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

5. Tatil alışverişi için önerilerden bir diğeri ise güneş koruyuculardır. Cilt tipinize göre seçeceğiniz koruma faktörlü bir güneş kremi sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Yine de uzmanların da söylediği gibi saat 11.00 ile 15.00 arası güneşe çıkmamakta fayda var.

6. Tatile çıkmadan önce de yanınıza alacaklarınızın bir listesini yapmanızda fayda var. Bavula koyduğunuz eşyaları listeden silerseniz rahatlıkla tatil bavulunuzu hazırlayabilir, tatilde herhangi bir şeyi unuttuğunuz için üzülmezsiniz. Keyif dolu tatiller dileriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir