Venüs Gamzesi Estetiği

Venüs Gamzesi EstetiğiVenüs gamzesi son dönemlerde gittikçe popüler hale gelmeye başlayan bir gamze çeşididir. Yukarıda resimde de görebileceğiniz üzere, bel boşluğunun iki yanında ortaya çıkan ve yanaklardaki gamzelere oldukça benzeyen bu gamzelere, venüs gamzesi ismi verilmektedir. Venüs gamzesi kimi kişilerde doğuştan ya da sonradan doğal olarak ortaya çıkabildiği gibi, kimi kişilerde de estetik uygulamalar neticesinde görülebilmektedir. Biz de bu yazımızda tüm derinliğiyle, venüs gamzesini ve venüs gamzesi estetiği ni siz değerli okurlarımıza açıklamaya çalışacağız.

Venüs Gamzesi Adı Nerden Gelir?

Venüs, bilindiği gibi aşk ve güzellik tanrıçasıdır. Haliyle, insan bedeni üzerindeki çekici bir detay da onun adıyla literatüre geçmiş bulunuyor. Venüs gamzesi ya da venüs çukuru olarak bilinen ve bel boşluğundan 6-8 santim kadar uzakta bulunan çukurlar, Tanrıça Venüs’ün adını almış durumda. Görsel sanatlarda, özellikle heykellerde bir detay olarak karşımıza çıkan venüs çukuru, gelişen teknoloji sayesinde günümüzde en çok talep edilen estetik operasyonlar arasında kendisine yer buluyor.

Peki kadınlar neden venüs çukuruna sahip olmayı bu kadar önemsiyorlar? Venüs gamzesini bu kadar cazip hale getiren şey nedir?

Kadınlar Neden Venüs Gamzesine Sahip Olmak İster?

Aslında kadınların venüs gamzesine sahip olma isteklerinin birden fazla nedeni var. Bunlardan öne çıkanları sıralamak gerekirse;

Kendisiyle alakalı çokça haber yapılan bazı ünlülerin, venüs gamzesini ortaya çıkaracak şekilde giyinmeleri ya da dikkat çekecek biçimde ekranlara taşınması, kadınlarda venüs gamzesine sahip olma isteğini ortaya çıkarıyor.
Son zamanlarda artan düşük bel pantolon modası sayesinde bu bölgenin görünürlüğü de artmış durumda. Ve bu görünen kısmın, ilgi çekici hale gelmesi isteniyor. Bu istek de kadınların venüs çukuruna olan ilgilerini artırıyor.
İnsanlar arasında artan rekabet de aslında venüs çukurunun kadınlar tarafından istenmesinin sebepleri arasında. İnsan nüfusunda doğal bir artış söz konusu ve her canlı popülasyonda olduğu gibi; rekabet, insan popülasyonu içerisinde de artıyor. Bu rekabet içerisinde kadınlar daha sağlam bir yer edinmek ve çekiciliklerini artırmak için bu detaylara dahi önem verir hale geliyorlar.
Erkeklerin bu tarz detaylara olan ilgisi de kadınların venüs gamzesini talep etmelerinin sebepleri arasında.
Görüldüğü gibi, genel olarak artan rekabet ve dişiliği ön plana çıkarmak amacıyla venüs gamzesi kadınlar tarafından talep ediliyor. Peki kadınlar venüs gamzesine sahip olabilmek adına ne yapmalılar? Venüs gamzesi estetiği yle, kadınlar istediklerine kalıcı olarak ulaşabiliyorlar mı?

Venüs Gamzesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Venüs çukuru estetiği, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Üstelik venüs gamzesi estetiği oldukça kısa bir sürede (yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arasında) tamamlanmaktadır. Venüs gamzesi estetiğinde, ister tek taraflı isterseniz çift taraflı olarak bu çukurlara sahip olabilirsiniz. Kadınların isteğine göre oluşturulan bu gamzeler, lokal anestezi altında o bölgeden bir miktar yağ alınarak ve deri altı dokusunun bir miktar inceltilmesi sonucunda oluşturulmaktadır.

Venüs Gamzesi Estetiği Sonrasında Gamzeler Kalıcı mıdır?

Venüs gamzesi estetiği olmaya karar verdiyseniz, cevabını bilmeniz gereken sorulardan birisi de gamzelerin kalıcı olup olmayacağıdır. Venüs gamzesi estetiğinden sonra, gamzelerin kalıcı olması tamamen size bağlıdır. Eğer aşırı bir kilo alma ya da aşırı kilo kaybı yaşayacak olursanız, bu bölgedeki çukurların yapısı da değişeceği için operasyonun tekrarlanması gerekebilir.

Venüs gamzelerinden sıkılırsanız ne olacak?

Venüs gamzesi estetiği ni yaptırdıktan bir müddet sonra, bu gamzelerinizden sıkıldınız. Ya da artık size eskisi kadar çekici görünmemeye başladı. Bu durumda ne yapacaksınız? Açıkçası venüs gamzelerinden sıkılan kadın sayısı gerçekten az. Fakat yine de çabuk sıkılan kadınlar için belirtmekte yarar var, venüs gamzelerinizden sıkılacak olursanız; bölgenin doldurularak eski haline döndürülmesi işlemi de operasyonun kendisi kadar kısa ve kolay olmaktadır. Yani ilerde sıkılacak olursanız, çok rahat venüs gamzesiz halinize dönebilirsiniz.

Peki her şey iyi güzel de ne kadar bu venüs gamzesi estetiği?

Venüs gamzesi estetiğinin fiyatları konusunda en kesin bilgiyi bir estetik cerrahtan alabilirsiniz. Ancak yine de bir fikir vermesi açısından iyi bir akıllı telefon fiyatına bu seksi gamzelere sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Tabi gittiğiniz estetik merkezin, mutlaka sağlık bakanlığı tarafından gerekli denetimlere tabi tutulmuş olmasına özen göstermelisiniz.

Sağlık ve güzellik dolu günler dileriz, bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir