Vücut Tipine Göre Etek Seçme Rehberi

maxi etek

Isınan havalarla birlikte kazaklar artık geri planlara atılırken baharlık kıyafetler ön plana çıkmaya başladı. Bahar ve yazın olmazsa olmazlarındandır etek. Bugünkü yazımızda Hatun Güncesi ekibi olarak vücut tipine uygun etek nasıl seçilir bundan bahsedeceğiz.

can-etek

Çan etekler son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Herkes tarafından beğenilse de      maalesef ki her vücut tipine yakışmıyor. Çan etek tercih etmeniz için ince belli olmanız  gerekiyor. Hatta beliniz ince fakat basenlerde biraz fazlalığınız varsa çan etek giyerek daha ince  görünebilirsiniz.

 

 

maxi etek

Maksi Etek Kombinleri

Eğer bacaklarınız fazla inceyse ve bundan rahatsızsanız bacaklarınızı gizleyen etekler giyebilirsiniz. Maksi etekler sizin için biçilmiş kaftan. 2014 yaz sezonunda oldukça farklı renk ve modellere sahip olan maksi etekler, 2015 yazında da popülerliğini koruyacağa benziyor. Maksi etekleri sadece yaz aylarında değil kış ve bahar aylarında da rahatlıkla giyebilir, trençkotlar, deri ceketler ya da kot ceketlerle kombinleyerek mevsime uygun bir şıklık yakalayabilirsiniz.

 

Kalem Etek Kombinleri

Kalem Etek Kombinleri

Kalem etekler daha çok iş kadınları tarafından tercih edilse de aslında gardropların demirbaşı sayılabilir. Kalem etekler daha çok yüksek bel ve midi boyda kullanılıyor. Bu model bacaklara ve kalçaya dikkat çektiği için baseni olan kadınların tercih etmemesi gereken parçalardandır. Hafif dökümlü gömlekler ve topuklu ayakkabılarla şık bir görünüm yakalamanız işten bile değil 🙂

Beliniz kalınsa  yüksek belli etekler seçmeniz daha uygun olur. Seçeceğiniz etek ne kadar az detaya sahip olursa sizi daha ince gösterir. Dar kalçalara ve kısa bacaklara sahipseniz pek çok etek vücudunuzla uyumlu olacaktır. Bunun yanı sıra bacaklarınızı daha uzun göstermek için diz altı etekler tercih edebilirsiniz.  Bacaklarınız kalınsa dizin altında sade etekler tercih edebilirsiniz. Eteklerinizi koyu renk opak çoraplarla kombinlemeniz bacaklarınızın daha ince görünmesini sağlar.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir