Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti

Wet n Wild Comfort Zone Far PaletiGöz makyajı makyajın tamamlayıcı unsurlarından biridir. Göz makyajının vazgeçilmezi farlardır. Piyasada bulunan çeşitli yapı ve renklerdeki farlar sayesinde günlük, gece, sıradışı makyajları rahatlıkla yapabilirsiniz. Bugünkü yazımızda Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti ni anlatacağız. Göz makyajında far kullanmaya yeni başladıysanız bu palet hem uygun fiyatı hem de gündüz ve gece makyajı yapabileceğiniz renkleri sayesinde oldukça tercih edilesi bir palet olacaktır. Ayrıca far paletinin içerisinde bulunan renkler Mac farlara dupe olarak gösterilen renklerdendir. Renklerin size yakışıp yakışmadığından emin değilseniz bu ürünü deneyebilirsiniz. 

Palet 4 farklı bölge için 8 renk fardan oluşuyor. Bu farlardan ilki sol üstteki kaş kemiği rengi. Altın ışıltılı bir renge sahip olan krem rengi far kaş altını aydınlatmak için kullanılsa da göz kapağınız içinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz, göz kapağını eşitleyecek bir renk. Aynı zamanda bu far Mac Dazzlelight isimli fara da muadil olarak gösteriliyor.

Sağ üstteki kaş kemiği için hazırlanan far, gri tonlarına sahip bir far. Özellikle günlük kullanımda oldukça tercih edilebilecek bir renge sahip. Mac Vex’e muadil olarak gösteriliyor.

2. gruptaki renkler eyelid denen göz kapağı bölgesi için tercih edilen renkler. Sol taraftaki 2. renk bronz ışıltılara sahip gül kurusu rengi diye tanımlayabiliriz. Biraz turuncuya kaçan bir rengi olsa da gözde çok güzel durduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu far Mac’in çok sevilen, tercih edilen farlarından olan All That Glitters ‘e dupe olarak gösteriliyor.

2. grupta sağ taraftaki göz kapağı için kullanılan renk sedefli bir yeşil. Tek başına çok tercih edilmese de crease bölgesi için kullanılan farlardan sağ taraftaki farla birlikte kullanıldığında size çok değişik, sofistike bir görüntü vermesi işten bile değil. Bu far Mac Juxt isimli fara muail olarak gösteriliyor.

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti Renkler

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti Renkler

Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti ‘nde 3. gruptaki farlar göz çukuru bölgesi için tercih edilen crease farlar. Sol taraftaki far sıcak, altın ışıltılar bulunduran bir kahverengi. Günlük makyajlar için çok uygun bir renk olan bu far, Mac Soba ve Mac Bronze farlara muadil farlardan.

3. grupta sağ taraftaki farlardan crease bölgesi farı güzel bir haki rengi. Fakat yoğun pigmenti sayesinde gözde daha siyah bir hal alıyor. Mac Humid ve Guilty by Association farlara dupe olarak gösterilen far gece makyajı için oldukça kullanışlı.

4. ve son gruptaki definer farlar, göze derinlik veren farlar. Sol taraftaki far bordo bir renge sahipmiş gibi gözükse de içindeki siyahlık ağır basıyor. Özellikle gece makyajlarında tercih edebileceğiniz bu renk, Mac farlardan Twinks’e dupe olarak gösteriliyor.

4. gruptaki sağdaki palet, Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti‘ndeki en meşhur renk. Bu paletin meşhur olma sebebi de denebilir. Mac Club fara muadil gösterilen renk duochrome yani yanarlı dönerli bir yapıya sahip. Işığın açısına göre renk değiştiren farı çok seveceksiniz.

 

Diğer Mac muadili yazılarımızdan Mac farlara muadil farlar yazısı için burayı, Mac rujlara muadil rujları için şurayı okuyabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir