Yaz Sonrası Yıpranmış Saçlar için Bakım Önerileri

Yaz Sonrası Yıpranmış Saçlar için Bakım ÖnerileriDeniz, kum , güneş… Yaz deyince akla gelenler ilk olarak bunlardır. Bu üçlüyü ne kadar sevseniz de saçlar için zararlı oldukları inkar edilemez. Zarar gören saçlar için mevsim değişikliğini beklemeden bakım yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda yaz sonrası yıpranmış saçlar için bakım önerileri nden bahsedeceğiz.

  • Kırık Saçlara Veda

Denizi ne kadar sevseniz de saçlarınızı kırıp yıprattığı bir gerçek. Bu yıpranmadan da en çok saç uçları etkileniyor. Güçsüzleşen saç uçları inceliyor ve kırılmaya başlıyor. Saçlarınızın daha bakımlı görünmesi için kırık saç uçlarını kestirmeniz gerekmektedir. Bu sayede saçlarınızın daha hızlı uzamasına da katkı sağlamış olacaksınız.

  • Sağlıklı Beslenin

Sadece yaz sonrası yıpranmış saçlar için bakım önerileri nden biri olarak değil, hayatınızın tamamına sağlıklı beslenme alışkanlığını yaymalısınız. Tüketeceğiniz taze sebze, meyve ile fındık, ceviz, kuru üzüm gibi çerezler saçlarınızın daha da güçlenmesi, daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlayacaktır. Saçlarınızı güçlendirecek gıdalar için yazımızı okuyabilirsiniz.

  • Saçlarınızı Daha Seyrek Şampuanlayın

Yazın bunaltıcı sıcağından kurtulmak için duş almak kaçınılmaz gibi görünse de, her banyo esnasında saçları şampuanla sabunlamak saçların daha fazla yıpranmasına neden olur. Bu nedenle her gün duş alsanız bile saçlarınızı şampuanlamadan sadece suyla temizlemeniz saçlarınızın toparlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca saçlarınızı son duruladığınızda elma sirkeli suyla durulamanız saçlarınızın parlak görünmesini sağlayacaktır. 1 ölçü sirkeye 3 ölçü su ekleyerek karışımı saçlarınızda uygulayabilirsiniz.

  • Saç Maskesini İhmal Etmeyin

Yaz sonrası yıpranmış saçlar için bakım önerileri nden biri de saç maskeleridir. Yaz sıcağından nemini kaybeden saçlarınız için ister hazır satılan ister evde kendiniz yapabileceğiniz yoğum nem veren saç bakım maskeleri saçlarınızı hem daha parlak hem daha sağlıklı gösterecektir. Özellikle zeytinyağı, tatlı badem yağı, susam yağı gibi yağlar saç bakımı için oldukça önemlidir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir