Yemek Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek yemek güzel bir keyif kaynağıdır. Fakat yemeğin yalnızca güzel olması yetmez. Güzel bir sunum da lezzetli yemeğinizi görsel şölene çevireceği için yemekten alacağınız tat artacaktır. Sofrada görselliği sağlamanın en temel ögesi yemek takımlarıdır. Bu yazımızda yemek takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler i anlatacağız. Son sezon yemek takımları için 2015 2016 yemek takımı modelleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Yemek Takımı Nasıl Seçilir?

    • Yemek takımı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey kişi sayısıdır. Kalabalık bir aile ya da arkadaş grubuna sahipseniz, (6 kişilik) 24- 30 parçalık takımlar yerine  85- 90 parçalık yani 12 kişilik takımlara yönelmelisiniz. Hatta bazı 12 kişilik yemek takımları, muadillerine göre daha fazla parça içerebilmektedir. Almadan önce bu takımları da göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Yemek takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler den önemli bir konu, yemek takımının garantisidir. Bazı yemek takımı markaları belirli bir süre de olsa yemek takımının garantisini sağlamaktadır. Yemek takımınızdan bir ya da birkaç parçası kırıldığı zaman götürüp yenisiyle değiştirebilirsiniz. Bu sayede yemek takımınızın bütünlüğünü koruyabilirsiniz.
  • Garanti ve kişi sayısından sonra dikkat etmeniz gerekenlerden bir diğeri evinizle uyumudur. Son zamanlarda yuvarlak takımların yerini alan kare ve oval takımlarla farklı bir şıklık yakalayabilirsiniz. Kare mi yuvarlak mı sorusuna vereceğiniz yanıtı kolaylaştırmak için yemek odası ya da salon takımlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Yemek odasındaki ya da salondaki mobilyalarınız yuvarlak hatlı ve yumuşak geçişlere sahipse kullanacağınız yemek takımını yuvarlak ve oval şekillerde tercih edin. Eğer daha keskin ve köşeli takım ve aksesuarlara sahipseniz kare takımlar evinizle bütünlük sağlayacaktır.
  • Evinizde olduğu kadar yemek sofralarında da şıklığı yakalamak istiyorsanız, yemek takımının rengi, yemek takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alacaktır. Açık renkli yemek takımları sofralarınızda daha sade bir şıklık yaratırken, koyu renk takımlar da asil bir görünüm yaratacak ve misafirlerinize onların özel olduklarını hissettirecektir. Bunun yanı sıra sofralarınızda kullanacağınız masa örtüsü ve  aksesuarlarla uygun tonlarda seçilen yemek takımları masanızdaki şıklığı artıracaktır.
  •  Yemek takımı seçerken önemli bir detay da tabi ki fiyatıdır. Beğendiğiniz yemek takımlarının fiyatlarını araştırırken birbirine yakın olduklarını göreceksiniz. Burada belirleyici olan takımın kalitesi ve işçiliğidir.  Yemek takımı almadan önce mutlaka görevliden takımların kalitesi hakkında bilgi alın. Beğendiğiniz markaların indirim zamanını ve kampanyalarını takip ederek beğendiğiniz kaliteli yemek takımlarını daha uygun fiyattan alıp daha uzun süre kullanabileceksiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir