Yılbaşı Gecesi için Pratik Saç Modelleri

Yılbaşı için Pratik Saç Modelleri

Yılbaşı için Pratik Saç Modelleri

Yılbaşı gecesi için kıyafetinizi, ayakkabınız hazır. Makyajınıza da karar verdiniz ama saç modelini seçemediniz. Kuaföre gitmek istemiyorsunuz ya da saçınızı kendiniz yapmak istiyorsunuz. Bu yazımızda rahatlıkla yapabileceğiniz yılbaşı gecesi için pratik saç modellerini paylaşacağız. Kolayca yapabileceğiniz bu modeller sayesinde yılbaşı gecesi oldukça şık ve çekici görüneceksiniz.

Pratik Örgülü  Topuz

Bu model oldukça pratik bir model. Kolaylıkla bu modeli yaparak şıklığı yakalayabilirsiniz. Bu modeli uygulayabilmeniz için orta uzunlukta saçlarınız olmalı. Kısa saçlar için uygun bir model olmayacaktır.

 

Pratik Örgülü Topuz Modeli

Pratik Örgülü Topuz Modeli

 • Bu saç modeli için düzleştirdiğiniz saçlarınızı tarayın ve üst kısmını kabartın.
 • Saçınızı 3 kısma ayırın ve küçük lastik toka takın ki dağılmasın. Ayırdığınız her kısmı tekrar 3 e ayırın ve içinden bir tanesini örüp siyah küçük lastikle tutturun.
 • Daha sonra her parça için kalan kısımları örün ve tekrar siyah lastikle tutturun. Toplamda 3 tane örgünüz olacak.
 • Ortadaki örgüyü yuvarlayıp topuz haline getirin ve tel toka ile sabitleyin. Diğer örgüleri de ortadakine yakın olacak şekilde yuvarlayın ve tel  tokayla sabitleyin. İsterseniz spreyle sabitleyebilirsiniz.
 • Yılbaşı gecesi için pratik saç modellerinden olan pratik örgülü topuzla oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Kısa Saçlar için Örgülü Topuz

Kısa Saçlar için Örgülü Topuz

Kısa Saçlar için Örgülü Topuz

 • Kısa saçlar için model bulamıyor sürekli düzleştirmeyi de istemiyorsanız bu modelimizi yılbaşı gibi özel günlerde deneyebilirsiniz. Ayrıca bu saç modeliyle saçınızı olduğundan uzun gösterebilirsiniz.
 • Örgülü topuz yapmak için öncelikle saçlarınızı maşayla kıvırın. Buklelerin çok ince olmamasına özen gösterin.
 • Saçınızı 3 kısma ayırın ve ortadaki kısmı küçük lastikle bağlayın ve  kıvırarak küçük bir topuz yapın. (küçük topuz tokalardan kullanarak daha büyük bir topuz oluşturabilirsiniz.) Topuzunuzu tel tokalarla sabitleyin.
 • Sağda ve solda kalan saçlarınızı ayrı ayrı örün ve topuza tek tokalarla sabitleyin. İsterseniz sprey kullanarak saçınızı sabitleyin. Saç modeliniz hazır.

 

 

 

Çift Örgülü Saç Modeli

Yılbaşı gecesi için pratik saç modellerinden bir diğeri çift örgülü saç modelidir. Yılbaşı gecesinde topuz yapmak yerine saçlarınızı açık kullanmak istiyorsanız ya da çok çok pratik bir saçla şık bir görünüm yakalamak istiyorsanız bu modeli mutlaka denemelisiniz.

 

Çift Örgülü Saç

Yılbaşı Gecesi için Saç Modelleri Çift Örgülü Saç

 • Saçınızı düzleştirip kabartın. Sağdan ya da soldan saçınızı ayırın. Ayırdığınız tarafta kalan saçınızı 3 tutama ayırın ve düzgün bir şekilde örün.
 • Ördüğünüz saçı küçük bir lastikle bağlayın ve diğer tarafa tel toka yardımıyla sabitleyin. Diğer tarafta kalan saçınızı da 3 tutama ayırıp örün ve lastikle bağlayın.
 • Buradaki örgüyü diğer örgünün altından geçirin ve uç kısmı diğer örgünün altında kalacak şekilde tel tokayla tutturun. Saç spreyiyle saçınızı sabitleyin.
 • Kakülleriniz varsa bu modeli denemekten kaçınmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir