Yılbaşı için Cilt Bakımı

Yılbaşı için Cilt BakımıYılbaşı gecesi her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz ve bunun için hazırlıklara başladınız. Kıyafetinizi ve ayakkabılarınızı seçtiniz. Aksesuarlarınız, kuaförünüz ve gideceğiniz restoran çoktan ayarlandı bile. Peki cildiniz yılbaşına hazır mı? Yılbaşında gözleri kamaştırmak istiyorsanız yılbaşı için cilt bakımı adımlarını uygulayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

İstenmeyen tüyler özellikle yılbaşı gecesi çok can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle yılbaşından bir iki gün önce epilasyon yapmanız yılbaşı akşamı rahat etmeniz açısından önemlidir. Yılbaşı gecesinden bir kaç gün önce vücudunuzu istenmeyen tüylerden arındırırsanız gece boyu kızarıklık ve acı hissi yaşamazsınız.

Yumuşacık Eller ve Ayaklar

Ellerimiz sürekli göz önünde olduğu için temiz ve bakımlı olmalıdır. Ayaklar çok ortada olmadığı için genelde ikinci plana atılsa da ayakların bakımlı olması da eller kadar önemlidir. Yumuşacık ellere ve ayaklara sahip olmak için ilk adım, tırnaklarınızdaki önceden kalmış ojeleri çıkarıp manikür ve pedikürünüzü yapın. Manikürünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Manikür ve pedikür işlemleri bittikten sonra kıyafetinizle uyumlu ojeleri sürün. Ellerinizi ve ayaklarınızı kremledikten sonra yılbaşı için cilt bakımındaki diğer adıma geçebilirsiniz.

Beslenme Düzeninize Dikkat Edin

Yılbaşından bir kaç gün önce vücudunuzu rahatlatacak detokslar uygulamanız yılbaşı gecesini daha rahat geçirmenizi sağlar. Yılbaşı gecesi elbisenizin içinde güzel gözükmenizin yollarından bir diğeri, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmektir. Yağlı ve ağır yemekler tüketmek hem midenize hem de cildinize zarar verecektir. Yılbaşı gecesi uğraşmak istemeyeceğiniz, son anda çıkan sivilceler güzelliğinize gölge düşürebilir. Aniden gelen sivilceler için beyaz kil maskesini çok az miktar maden suyu ile karıştırıp maske yapabilirsiniz. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp nemlendirici krem sürün.

Vücudunuzu Nemlendirin

Yılbaşı için cilt bakımında vücudunuzu nemlendirmek tabi ki en önemli noktalardan. Yılbaşı gecesi hazırlığında evde hazırlayabileceğiniz ya da hazır alabileceğiniz bir vücut peelingi vücudunuzun yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz şeker ve zeytinyağı peelingi ya da şeker ve Hindistan cevizi peelingi vücudunuzu bebeksi yumuşaklığa kavuştururken aynı zamanda vücudunuza parlaklık da kazandıracaktır. Duştan sonra da vücudunuzu nemlendirerek cilt bakımı adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir