Yılbaşı Makyajı için Tavsiyeler

Yılbaşı Makyajı için TavsiyelerAralık ayının son günleriyle birlikte yılbaşı heyecanı sarmış durumda. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla yaptığınız organizasyonlarda saçınız ve kıyafetleriniz kadar makyajınız da çok önemli. Ne de olsa yeni yıla nasıl girerseniz öyle gider derler. Bugünkü yazımızda yılbaşı makyajı için tavsiyeler bulacaksınız. Bu tavsiyelerden sizin için uygun olanı uygulayıp yılbaşı gecesinde de göz kamaştırabilirsiniz.

Kırmızı Ruj

Yılbaşı olur da kırmızı ruj olmaz mı? Kırmızı ve kırmızı tonları yılbaşı konsepti için ideal renkler. Yılbaşı gecesi giyeceğiniz kıyafetler siyah, lacivert  gibi koyu renkler ise kullanacağınız kırmızı ruj ve kırmızı ojeler sizi oldukça şık gösterecektir. .Makyajınızda koyu kırmızılar tercih edecekseniz göz makyajınızı hafif tutmanızda fayda var.

Dumanlı Göz Makyajı

Göze derinlik katan dumanlı göz makyajı ile bakışlarınızda seksiliği yakalayacaksınız. Yılbaşında klasik bir dumanlı makyaj için gri, siyah ve kahve tonları idealdir. Fakat daha iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız mor, lacivert, kırmızı, turuncu gibi renkler de kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında nude rıjlar kullanmak da yılbaşı makyajı için tavsiyeler arasında. Makyajınızda ilgiyi gözlerinize çekmek istiyorsanız dudaklarınızın daha sade olmasına dikkat edin.

Metalik Gözler

Yılbaşı makyajı için tavsiyeler den bir diğeri metalik göz makyajı. Yılbaşı makyajı pırıltının, simin, ışıltının fazla gelmeyeceği makyajlardan. Gecenin iddialı isimlerinden olmak istiyorsanız metalik renklerden vazgeçmeyin. Göz kapaklarından göz altlarına kadar kullanabileceğiniz metalik renklerle geceye damganızı vurun. yılbaşı gecesi metalik göz makyajı yapacaksanız daha sade kıyafetler tercih etmelisiniz.

Belirgin Kirpikler

Bu sene moda olan twiggy kirpikler ile yılbaşı gecesi de dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz. Bol maskara, bol takma kirpik, kalın eyelinerlar ve sonuç daha belirgin daha seksi gözler. Yılbaşı gecesi makyajınızda dramatik bir hava yaratmak istiyorsanız bu makyaj tam size göre. Bu makyaj da dikkat etmeniz gereken şey üst kirpiklerinize bol maskara uygularken alt kirpiklerinizi de es geçmemeniz.

Dore Detaylar

Dore detaylar yılbaşı gecesi gibi özel geceler için son derece uygundur. Altın detayların özellikle gözlerde kullanılması sizi oldukça seksi ve şık gösterecektir. Altın detaylar cesaret isteyen makyaj detayları diye düşünebilirsiniz. Fakat yılbaşı gibi özel bir gecede biraz cesaretlenmenin kimseye zararı olmaz. Dore detaylarda dikkat etmeniz gereken şey ise, allığınız, rujunuz ve farınız hepsi birden altın detaylı olmaması.

Yeni yılın sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle 🙂

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir