Yüz Dolgusu Uygulamaları: Yanak Dolgusu

Kendinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, yaş aldıkça cildinizde bazı sarkmalar meydana gelebilir. Bunu engellemek için kullanacağınız kremler, losyonlar ve gençlik kürleri her zaman işe yaramayabilir. Bunun sonucunda cildiniz daha etkili müdahalelere ihtiyaç duyabilir. Yüz dolgusu da bu uygulamalardan biridir. Yüz dolgularında en çok tercih edilen uygulamak yanak dolgusudur. Bugünkü yazımızda yüz dolgusu nedir, yüz dolgusu nasıl yapılır, yanak dolgusu nasıl yapılır, yanak dolgusu fiyatı gibi pek çok konuda sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Yanaklar ve elmacık kemikleri yüzün en önemli kısmını oluşturan yapılardır. Genç yaşlarda dolgun ve diri görünen yanaklar sağlık ve gençlik sembolü olarak algılanır. İlerleyen yıllarla birlikte özellikle yanak kısmında belirgin bir hacim kaybı yaşanır ve sarkmalar başlar. Bu durum siz yorgun olmasanız bile yüzünüze yorgun bir ifade verir. Bazen de kişinin yüz hatları normalden daha düz ve çökük olabilir. Yanak estetiği bu gibi durumlarda da sıklıkla tercih edilebilen bir uygulamadır.

Yüz estetiğinde kullanılan en sık yöntem hyalüronik asit içeren dolgulardır. Dolgu maddelerinde kullanılan hyalüronik asit, vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için alerji yapma olasılığı düşüktür. Bu madde yüzdeki ince çizgilerin azaltılması – giderilmesi veya ya da yüze hacim kazandırmak gibi amaçlarla kullanılır.

Yüz Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

En çok yanak, göz çevresi ve dudak bölgesine uygulanan yüz dolguları yüze boyut kazandırmanın yanı sıra sivilce kaynaklı boşlukların giderilmesinde ve ellerde görülen yaşlanma izlerinin azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Diğer dolular gibi yüz dolgusu da kalıcı ve geçici olmak üzere iki kategori altında toplanır. Dolgunun kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişse de ortalama bir süre verilebilir. Geçici dolgular 6 ay  ile 1 sene arasında etki gösterirken, kalıcı uygulanan dolguların etki süresi 10 seneye kadar uzayabilmektedir. Buna rağmen kalıcı dolgular, plastik cerrahlar tarafından çok tercih edilmez.

Diğer yüz dolgusu uygulamalarından biri olan dudak dolgunlaştırma estetiği için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yanak Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Diğer kırışık giderici yöntemlerle kıyaslayınca dolgu işlemleri daha kalıcı ve hatasız işlemlerdir. Yüz kaslarında mimik kaybına sebep olmaması tercih edilmesini artıran etkenlerden.

Yanak dolgusu yaptırmaya karar vermeden önce, güvendiğiniz alanında uzman bir doktorla görüşmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Daha sonra doktorunuzun çizeceği plan dahilinde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Doktorla görüştükten sonra yapılması gereken ilk adım, hastanın genel sağlığını değerlendirmek olacaktır. Tüm bu sağlık tarama işlemleri yapıldıktan sonra yanak dolgusu yapılacak bölgeler işaretlenir. İşlemin daha kolay yapılabilmesi için lokal anestezi uygulanır. Yapılacak işlem, bölgenin boyutuna göre değişse de ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. İşlemin etkilerini hemen gözlemlemeniz mümkündür.

Geçici dolgular en çok uygulanan dolgu çeşididir. Uygulama oldukça kolaydır ve şişlik problemi çok az yaşarsınız. Eğer geçici dolgu yaptırıyorsanız sonuçları kısa sürede alabilirsiniz ve günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatı Nedir?

 

Yanak dolgusu estetiğinde fiyatlar, genellikle uygulama yapılacak bölgenin boyutuna, hastanın yaşına ve deformasyon boyutuna göre belirlenmektedir. yüz dolgusu fiyatları her hastanın sıkıntısına ve uygulanan tedaviye göre farklılık göstereceği için yaşadığınız yerde bulunan plastik cerrahi uzmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir