Yüz Gerdirme Operasyonu

Yüz Gerdirme OperasyonuCilt gerdirme ameliyatlarının genelinde, operasyon sonrası en çok merak edilenlerin başında gelir. Biz de bu yazımızda yüz gerdirme ameliyatı sonrasını ele almaya çalışacağız. “Yüz gerdirme uygulamasından sonra iyileşme süreci nasıl işler?”, “Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında, yüz eski halini alır mı?”, “Yüz gerdirme operasyonundan sonra, mimiklerde sorunlar oluşur mu?” gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda yanıtlamaya çalışacağız.

Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

En çok merak edilen ve ilk sorulan soruyla başlayalım. Yüz gerdirme operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıl işler? Öncelikle, yüz gerdirme operasyonunun ciddi bir operasyon olduğunu bilmelisiniz. Her ciddi operasyon gibi, hastahanede müşade altında tutulabilirsiniz. Müşade her zaman gerekli olmayabilir ancak doktorunuz gerekli görecek olursa, bir ile dört gün arasında hastanede kalabilirsiniz. Bunun dışında genel olarak, dikişlerin alınması ve yüzün tamamen iyileşmesi de dahil olmak üzere, genel iyileşme süreci bir ayı bulabilmektedir.

Yüz Gerdirme Ameliyatından Sonra Yüz Eski Haline Döner mi?

Kadınların en çok merak ettikleri sorulardan biri de budur. Daha açık bir ifadeyle kadınlar, yüzlerinin tekrar sarkıp sarkmayacağını merak ederler. Bu soru aslında genel olarak evet ya da hayır olarak cevaplanamamaktadır. Cilt tipinden tutun da, uygulanan metoda ve yaşınıza göre pek çok faktör bu noktada devreye girmektedir. Bu konuda doktorunuza danışarak ve muayene olarak daha kesin bir yanıta ulaşabilirsiniz. Yüz gerdirme operasyonu öncesinde, estetik cerrahi uzmanları bu konuda hastalarına gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadırlar zaten.

Yüz Gerdirme Uygulamasından Sonra Mimiklerin Durumu

Yüz gerdirme uygulamalarında, mimiklerin zarar görmesi en çok çekinilen durumdur. Böyle bir komplikasyon, her yüz gerdirme uygulamasında karşılaşılmasa da mümkündür. Ancak genel olarak mimiklerde bir kabalaşma görülebilir. Onun dışında, uygulamanın maiyetine göre çeşitli değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu konu hakkında da doktorunuzdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir sonraki estetik yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın! Güzellik dolu günler dileriz!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir