Yüzücü Mayosu Modelleri

Yüzücü Mayosu ModelleriYüzme bilindiği gibi vücutta neredeyse tüm kasları çalıştıran bir spordur. Daha doğru bir ifadeyle yüzme sporu vücuttaki bütün kasların koordine bir şekilde çalışmasını sağlar. Yüzme için fazla ekipmana ihtiyaç yokmuş gibi gözükse de yüzme sıklığına bağlı olarak bir takım ekipmanlara sahip olmak gerekmektedir. Bunlardan başta geleni tabi ki yüzücü mayolarıdır. Bugünkü yazımızda yüzücü mayosu hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede doğru mayo nasıl seçilir, mayo alırken nelere dikkat edilir konularında bilgi sahibi olabilir ve mayo seçimini doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Yüzücü Mayosu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

    • Mayo seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden ilki suda ağırlık oluşturmayacak kumaşla tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır. Su üzerinde kalmaya çalışırken mayonuz sizi mutlaka aşağı çekecektir. Bu nedenle ne kadar hafif kumaştan mayolar tercih ederseniz, o kadar rahat edersiniz.
    • Yüzücü mayosu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta ise yüzmeyle ne kadar ilgileneceğiniz olmalı. Eğer amatör olarak ilgilenmeyi planlıyorsanız çok masrafa girmenize gerek yok. Daha profesyonel bir şekilde devam etmeyi isterseniz daha sonra son teknoloji ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz.
  • Yüzücü mayosunu seçerken normal beden ölçünüzden bir beden küçük mayo almanızı tavsiye ederiz. Mayo suda esneyeceği için tam bedeninize oturan mayolar daha çabuk esneyecek ve işinize yaramayacaktır.
  • Kadın yüzücü mayolarında dikkat etmeniz gereken şeylerden biri mayonun vücudunuzu sarması fakat sizi sıkmamasıdır. Özellikle mayonun göğüs bölgesi bir spor sütyeni gibi olmalı, göğsü toparlamalı ve desteklemelidir. Aynı şekilde sırt kısmındaki bağların da göğsün toparlanmasına yardımcı olması sizin rahat bir şekilde yüzmenize yardımcı olacaktır. Mayoyu denediğinizde sırt kısmında potluk varsa ya da sırt bağları kısa ya da uzun geldiyse mayoyu tercih etmeyin. Aşırı geniş bağlar göğsünüzü ve sırtınızı desteklemeyeceği gibi aşırı sık bağlar da omuzların tahrişine neden olacaktır. Spor sütyeni seçerken nelere dikkat edilir yazımızı okuyarak yüzücü mayonuzun nasıl olması gerektiğine bakabilirsiniz.
  • Yine kadın mayosu seçerken tek parçalı ya da iki parçalı mayolar tercih edebilirsiniz. Tamamen sizin rahatlığınıza kalmış. İki parçalı mayo seçtiğinizde alt kısmın yüksek bel olmasına dikkat edin. Bu size daha rahat bir yüzme imkanı sağlayacaktır.
  • Erkek mayolarında ise yine nasıl rahat ettiğinize bağlı olarak verilecek cevap değişecektir. Eğer şort şeklinde mayo tercih ederseniz daha fazla su tutacağı için yüzme hızınızı yavaşlatabilir. Slip mayo tercih etmeniz vücudunuzda tahriş oluşturmaması açısından daha faydalıdır. Yüzmeye yeni başlıyorsanız uygun fiyatlı ürünlerden deneyebilirsiniz. Tecrübe kazandıkça daha profesyonel ürünler tercih edebilirsiniz.
  • Çocuklar için mayo tercihi yapacaksanız,çocuğunuzuz yüzerken rahat edebileceği modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.  Bu nedenle mayo kumaşının hafif ve yumuşak olmasına dikkat edin. Aynı zamanda fazla detaylı mayolar yerine daha sade modeller tercih etmeniz daha rahat ve kolay yüzme imkanı sağlayacaktır.

Yüzücü Mayosu Modelleri

Aşağıdaki galeride farklı modellerdeki yüzücü mayolarını inceleyerek nasıl bir model istediğinize karar verebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir