Zebra Perde Modelleri

Son dönemlerde hem şıklığı hem de rahatlığıyla kullanıcılarından tam not alan zebra perdeler sağladığı kullanım kolaylığı ile sıklıkla tercih ediliyor. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen zebra perdeye özellikle mutfaklarda sıkça rastlanmaktadır. Peki nedir zebra perdeleri bu kadar tercih edilebilir kılan? Bugünkü yazımızda zebra perde nedir, zebra perde kullanımı ve zebra perde modelleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Zebra Perde Nedir?

Öncelikle zebra perdenin ne olduğunu bilmeyen okuyucularımız için tanımımızı yapalım. Zebra perde, sık dokunmuş kumaşlarla tül kumaşların şerit şeklinde aralıklı dizilmesiyle meydana gelen kumaşın bir zincir sistemi yardımıyla aşağı yukarı hareket etmesiyle çalışan bir perde sistemidir.

Zebra perdelerde bir tül bir sık dokunmuş kumaş olmak üzere çift katlı kumaş kullanıldığı için perde aşağı yukarı hareket ederken tül kumaşlar karşı karşıya geldiğinde güneş ışığın eve girmesi sağlanır. Aynı şekilde sık dokunmuş kısımlar karşı karşıya geldiğinde ise ışık geçirgenliği kaybolacağı için karanlık sağlanmış olur. Kısacası zebra perdeler hem tül hem de güneşlik görevi gördüğü için hem pratik hem de maliyet açısından hesaplı ürünlerdir.

Kullanımı ve ekonomik olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen zebra perde modelleri, zengin renk ve desen seçenekleri ile her eve, her zevke hitap eder. Kumaş seçeneği, etek ve boncuk detayları ile evinizdeki dekorasyona uyum sağlar. Zebra perdeyi tek başına kullanmayı tercih edebileceğiniz gibi fon perdeler, ip perdeler, kruvaze perdeler gibi perdelerle de kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Zebra Perde Nasıl Yıkanır?

Perde alırken dikkat edilen şeylerden biri de perdenin yıkanmasının kolay olup olmamasıdır. Zor yıkanan perdeler ne kadar güzel de olsa bir süre sonra yeterince rahat temizlenemediği için pişmanlıklar yaşanabilmektedir.

Zebra perdeler kullanım alanına göre 6 ayda 1 ya da yılda 1 kez yıkanabilir. Perdeyi yıkayabilmeniz için kullanıldığı mekanizma ile birlikte sökmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi, iki katlı bu perde mekanizmasının alt katının çıtaya bağlı olmasıdır. Çıtaları ile birlikte söktüğünüz zebra perdeyi yıkadıktan sonra aynı şekilde temiz bir şekilde takabilirsiniz.

Zebra Perde Modelleri

Zebra perdelerin pek çok desen ve renkte çeşidi olduğundan bahsetmiştik. Kategoriler halinde hazırladığımız görsellerle zebra perde almadan önce kararınızı verebilirsiniz.

Ahşap Zebra Perde

Ev dekorasyonunda ahşap detayları, ahşap mobilyaları seviyorsanız bu model tam size göre olacaktır. Hem evinizin dekorasyonuna hem de zevkinize uygun bir perde modeliniz olacaktır.

Bambu Zebra Perde

Bambu zebra perdelerde, bambu bitkisinden faydalanılır. Bu sayede ev dekorasyonuna ferah, doğal ve gerçek bir hava katılır. Orijinal bambu dokuma kumaşlar ile özellikle mutfak, balkon gibi alanlarda evinize özgün ve farklı bir hava katmanız mümkündür.

Baskı Desenli Zebra Perde

Özellikle mutfak ve çocuk odalarında tercih edebileceğiniz baskı desenli zebra perdeler ile odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. İstediğiniz renk ve istediğiniz desende bulabileceğiniz perdeleri kullanarak kendi kişiliğinizi odanıza yansıtmanız işten bile değil.

Desenli Zebra Perde

Dekorasyonda renklilik sevmiyor sadelik arıyorsanız fakat dümdüz modeller de size göre değilse desenli zebra perde modelleri ne göz atabilirsiniz. İşleme detaylı desenli zebra perdeler ile evinize sade bir şıklık katabilirsiniz.

Oldukça kullanışlı olan zebra perdeler, gördüğünüz gibi evinize hem şık hem  de zarif bir hava katacaktır. Eğer perdelerinizi değiştirmek istiyorsanız seçiminizi zebra perdelerden yana kullanarak son trendleri yakalayabilirsiniz. Uygun fiyatlı olması sebebiyle de ev ekonomisine katkıda bulunmuş olacaksınız. Karar vermeden önce eğlenceli zebra perdeleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir